Вести

Омладинци без бодова на “Земунелу”

oml

У 5. колу Омладинске лиге Србије Раднички је данас изгубио од Партизана у Београду са 2:1. Нишлије су одиграле добро, али ипак су морали да честитају ривалу.

Нишки омладинци су лепо отворили меч и већ после 12. минута игре су повели са 1:0. Лазар Николић је након соло продора по левој страни ушао у шеснаестерац домаћих, оштро шутирао и лопта је завршила у мрежи иза леђа голмана домаћих Поповића.

Међутим, радост Нишлија је трајала кратко. Већ након два минута Партизан је изједначио. Јовановић је на идентичан начин, као и Николић у претходној акцији, ушао у казнени простор гостију, оштро шутирао, а голман Којић кратко одбио лопту. Но, на опште изненађење, главни судија меча Максимовић из Инђије показује на белу тачку. Гости нису веровали својим очима, било је и подсмеха у публици, нико није веровао да је таква одлука била могућа, али најбољи стрелац црно-белих Ђорђе Јовановић био је сигуран са беле тачке и Партизан је изједначио на 1:1.

Резулат се није мењао све до 42. минута. Након досуђеног корнера за домаће, највиши у скоку је био Ђорђе Јовановић и поново матирао Којића, за вођство Партизана од 2:1 на полувремену.

У наставку гости су кренули на све или ништа. Створили су неколико стопостотних шанси, али најпре Листеш, па потом капитен Лазар Николић, два пута, нису успели да изађу као победници у дуелима са голманом црно-белих Александром Поповићем.

Партизан се до краја определио да сачува резултат и у томе успео. Остало је: Партизан -Раднички 2:1.

Следећу утакмицу нишки омладинци играју на свом терену, а у госте им долази Чукарички, актуелни шампион Омладинске лиге Србије. Термин и место одигравања утакмице ћемо накнадно објавити.

Омладинска лига Србије

ПАРТИЗАН : РАДНИЧКИ НИШ 2:1 (2:1)

Стадион Телеоптика Земун
Судије: Ђорђе МАКСИМОВИЋ (Инђија), Марио ЛИВАЈА (Бешка), Драган СУРЛА (Инђија)
Жути картони: нема
Стрелци: – 0:1 Лазар НИКОЛИЋ у 12. – 1:1 Ђорђе ЈОВАНОВИЋ у 14.(једанаестерац), – 2:1 Ђорђе ЈОВАНОВИЋ

ПАРТИЗАН: Александар ПОПОВИЋ, Аријац ЧОЧАЈ, Стефан ГОЛУБОВИЋ, Лазар НИКОЛИЋ (од 72′ Игор МАКСИМОВИЋ), Јован ВЛАЛУКИН, Страхиња БОШЊАК, Урош ВУКОВИЋ (од 56′ Никола БОГДАНОВСКИ), Филип БОЖИЋ, Ђорђе ЈОВАНОВИЋ, Лазар ВУЈАНИЋ, Страхиња ЈОВАНОВИЋ (од 80′ Богдан РАДОЈКОВИЋ).

РАДНИЧКИ НИШ: Милорад КОЈИЋ, Јован ТРОЈАНОВИЋ (од 46′ Марко ДОМИЋ), Никола РИСТИЋ, Никола СТЕВАНОВИЋ, Стефан МИХАЈЛОВИЋ, Душан ЖИКИЋ, Михајло ТОПАЛОВИЋ (од 62′ Никола БАБОВИЋ), Александар ПЕШИЋ (од 65′ Душан СТАНКОВИЋ), Алекса ИВАНОВИЋ (од 68′ Александар ЂОРЂЕВИЋ), Петар ЋИРКОВИЋ (од 46′ Марко ЛИСТЕШ), Лазар НИКОЛИЋ.