Новости из школе

Омладинци: Преокретом до победе

670

У утакмици првог кола Омладинске лиге Србије, екипа Радничког је гостовала у Шапцу, где су им домаћини били омладинци Мачве. Да од унапред укњижених бодова домаћина и очекивања да ће утакмица против Нишлија бити пука формалност неће бити ништа, било је јасно већ крајем првог полувремена. Омладинци Радничког су искористили своје шансе и најпре у 44. минуту изједначили да би у другом полувремену постигли још два гола и славили резултатом 1:3.

Након почетног испитивања снага и равноправне игре екипа Мачве је повела голом из једанаестерца. Играо се 25. минут када је фудбалер домаћих Благојевић  био у налету.  Тројановић  је интервенисао, а по мишљењу судије Ивковића на недозвољени начин, па је показао на пеналтик. Сигуран реализатор са беле тачке био је Марковић и Мачва је повела са 1-0.

У 44. минуту играч Радничког Митровић је искористио смушеност одбране домаћих, и након лоше реакције одбрамбених искористио добар пас Лазара Николића, и сигурно поентирао за изједначење 1-1.

14037950_1250437414987313_1412724767_oДруго полувреме је обележило настојање домаћих да што пре стигну до новог вођства, алу су то чинили стихијски и са недовољно концетрације у завршници. Можда би им то и успело да на голу “Реала са Нишаве” није стајао сигурни Којић, који је у неколико наврата на маестралан начин сачувао свој гол.

Стратег омладинаца Радничког, Пеђа Стаменковић, се определио да појачаном средином и брзим контранападима постигне жељени резултат. То му је успело захваљујући реализаторским способностима Листеша уз одличну асистенцију капитена Лазара Николића у 50. минуту . У 74. минуту  Лазар Николић, је своју одличну игру на данашњем мечу крунисао поготком и поставио и коначан резултат утакмице 1-3.

Следећу утакмицу, у оквиру другог кола Омладинске лиге Србије, наши омладинци играју на домаћем терену, а противник ће им бити екипа Црвене звезде. Утакмица је на програму у среду, а о термину и месту одигравања утакмице ћемо вас благовремено обавестити.

Пеђа Стаменковић: Задовољан сам победом, очекујем да растемо као екипа.

Стратег омладинаца Радничког није крио задовољство због учинка у Шапцу и истиче мотив и однос екипе према самом мечу:

• Екипа је тактички одиграла одлично. Имали смо добар однос и велики мотив да сезону отворимо добрим резултатом, јер имамо веома тежак распоред на старту првенства. Оформљена је нова група играча, месец дана радимо, и очекујем да у наредним утакмицама које следе растемо као екипа.

С друге стране разочачерење и неверица због изгубљених бодова

На почетку првенства очекивали смо 3 бода и добар старт међутим направили смо кикс против Радничког из Ниша. Након лоше реакције наших одбрамбених играча, примили смо гол. Очекивао сам већу жељу за победом у другом полувремену, али наше грешке и невероватан психолошки пад након примљеног гола резултирао је са још једним голом, и већ је било 1:3, за Раднички. Очекујем боље игре свог тима, јер ово је само један лош дан за нас. Морамо се подизати и са више самопоуздања играти мечеве наводи тренер Омладинске селекције Мачве, Дејан Сарић.

МАЧВА : РАДНИЧКИ НИШ 1:3 (1:1)

Стадион Мачве, Шабац.
Гледалаца око 200
Стрелци: 1-0 Марковић у 25′ из пенала, 1-1 Митровић у 44′, 1-2 Листеш у 50′, 1-3 Николић у 74′.
Жути картони: Марковић (Мачва), Топаловић, Којић (Раднички)

МАЧВА: Васић, Милутиновић (Пантић), Лукић (Ђурић), Живковић, Јеремић, Бојић (Мирослав Поповић), Томић, Јовановић (Милан Поповић), Брус (Пејовић), Марковић, Благојевић (Радишић).