Новости из школе

ОЛС: Нишлијама слађи бод

pedja-1

Омладинци Радничког су данас на гостовању освојили бод одигравши нерешено са домаћом Јагодином 1:1. После пет узастопних пораза освојени бод је велики као кућа. Слађи део у подели плена иде гостима поготову кад се има у виду чињеница да су Нишлије цело друго полувреме играли са играчем мање.

Није лепо почела утакмица за играче Радничког. Већ у 6. минуту Јагодина је повела голом Најдановића. Након центаршута са десне стране у казненом простору гостију се најбоље сналази “десетка” домаћих па је голман Стојиљковић морао да вади лопту из мреже, 1-0 за Јагодину.

img_0035Већ у 19. минуту Нишлије су се резултатски вратиле у сусрет. Након уигране акције из аута са леве стране Раднички је изједначио на 1:1.Одлично је асистирао капитен Николић за Лазара Митровића, који овакве ситуације решава по правилу поготком, па је тако било и овог пута.

Могао је Раднички до потпуног преокрета у 40. минуту. Након центаршута Ристића са десне стране лопта је дошла до Лазара Митровића који се искрао одбрани Јагодинаца и остао сам на петерцу. Упутио је ударац ка голу неометан ни од кога, али је голман Станимировић био добро постављен и одбранио ударац нишког нападача.

У 42. минуту фудбалер Радничког, Никола Бабовић је зарадио други жути картон па му је судија Милан Илић показао пут у свлачионицу.

У другом полувремену, бројчано слабији Раднички се определио за чување стеченог резултата што му је на крају и успело. Може се рећи да је “слађи бод” припао гостима који су успели да се одбране игравши педесетак минута са играчем мање.

Следећу утакмицу омладинци Радничког поново играју у гостима и то у Суботици где ће их угостити домаћи Спартак.

Омладинска лига Србије

ЈАГОДИНА : РАДНИЧКИ НИШ 1:1 (1:1)

Стадион ФК Јагодине
Гледалаца око 100
Судије: Милан Илић (Ћуприја), Иван Благојевић (Параћин), Миливоје Дончић (Крушевац)
Стрелци: – 1:0 у 6. Најдановић, – 1:1 у 19. Митровић
Жути картони: Стевановић, Стојановић (Јагодина), Домић, Ристић (Раднички Ниш)
Црвени картон: Бабовић (Раднички Ниш)

ЈАГОДИНА: Никола СТАНИМИРОВИЋ, Миљан МИЛИЋЕВИЋ (од 73. Лазар МИТИЋ), Марко ЖИКИЋ (од 74. Лазар ПАНИЋ), Лазар СТОЈАНОВИЋ, Страхиња ЈОВАНЧИЋ, Филип МИЛОВАНОВИЋ (од 69. Стефан ПЕТРОВИЋ), Мирко СЕКУЛИЋ (од 86. Жељко СОФРОНИЈЕВИЋ), Стефан МИЛАДИНОВИЋ, Угљеша СТЕВАНОВИЋ (од 69. Немања СТЕФАНОВИЋ), Алекса НАЈДАНОВИЋ, Никола САВИЋ.

РАДНИЧКИ НИШ: Младен СТОЈИЉКОВИЋ, Никола РИСТИЋ (од 90. Урош СТАНОЈЕВИЋ), Саша ДОМИЋ, Никола СТЕВАНОВИЋ, Стефан МИХАЈЛОВИЋ, Душан ЖИКИЋ (од 88. Алекса ИВАНОВИЋ), Никола БАБОВИЋ, Душан СТАНКОВИЋ (од 46. Михајло ТОПАЛОВИЋ), Лазар МИТРОВИЋ (од 74. Амир ЗЕКА), Лазар НИКОЛИЋ (од 78. Александар ПЕШИЋ), Петар ЋИРКОВИЋ (од 76. Јован ТРОЈАНОВИЋ).