Вести

Омладинци: Сами себе победили

IMG_0047

У судару са актуелним шампионом Омладинске лиге Србије, екипом Чукаричког, омладинци Радничког су поражени на свом терену резултатом 0:2. Оба гола су “брђани” постигли након грешака одбране домаћих. Омладинци нишког суперлигаша су пети пут заредом остали без освојеног бода.

IMG_0011Почетак утакмице је припао домаћим фудбалерима који су одмах ставили до знања гостима са Бановог брда да ће им њихов гол бити главна преокупација током данашње утакмице.

У 13. минуту велика шанса за домаће фудбалере. Лазар Митровић је прошао по десној страни, заобишао и истрачлог голмана гостију Ћулибрка, упутио центаршут у петерац гостију где је био капитен Николић који је са пет метара шутирао главом преко гола.

У 18. минуту након велике гужве у канзеном простору Чукаричког, Листеш је гађао главом супротни угао гола гостију, али се Ћулибрк истако лепом парадом и атрактивном интервенцијом укротио ударац нишког фудбалера.

IMG_0031Ређале су се шансе пред голом гостију све до 34. минута, а онда је уследио шок за домаће фудбалере. Након досуђеног корнера за госте лопти је пришао капитен Мехмедовић и извео ударац из угла. Упутио је ниску лопту у казнени простор домаћина на коју нико од домаћих и гостујућих фудбалера није стартовао. То је изгледа изненадило и голмана Којића који је остао укопан на првој стативи и само погледом отпратио лопту која је завршила у мрежи иза његових леђа. Повели су гости са 1:0, а био је то први и једини ударац у оквир гола који су упутили гости у првом полувремену.

Друго полувреме – другачија слика. Гости, осокољени вођством, су кренули ангажованије ка голу Којића и у неколико наврата, у кратком временском размаку озбиљно запретили, а у 50. минуту повећали своје вођство на 2:0. Након грешке домаћих играча и изгубљене лопте на 30-ак метара од гола, лопту је прихватио Мехмедовић и шутирао са неких 15-ак метара, искоса са леве стране, Којић је кратко одбио лопту до Луке Марковића којем није било тешко да пласира лопту у мрежу. Стекао се утисак да се у тој ситуацији млади нападач Чукаричког послужио руком, али је судија Митић Милан ипак показао на центар.

До краја утакмице бележимо и искључење гостујућег фудбалера Величковићау 64. минуту због показаног другог жутог картона, као и шансу Душана Станковића за домаће у 85. минуту.