Вести

Пораз од Славије 3:2

IMG-20170128-WA0004

Фудбалери Радничког одиграли су прву контролну утакмицу у оквиру зимских припрема у Анталији. У мечу са Славијом из Софије, победник је био бугарски тим који је победио са 3:2. Стрелци за наш тим били су Лазар Арсић и Никола Митровић.

638-397-slaviia-radnichki (1)У табору Нишлија задовољни су приказаним на утакмици и поред неповољног резултата по наш тим. Директор Радничког Раде Баста похвалио је игру и залагање наших играча и стручног штаба.

• Екипа је показала вољу и жељу за победом, али нам предстоји период у коме ће се још интензивније радити на уигравању тима. Имајући у виду да је ово прва утакмица током припрема задовољан сам што су играчи показали изразиту вољу за победом. Управо то нам је потребно на путу ка врху табеле у наставку првенства – истакао је Баста.

Због лакше повреде чланка Радош Булатовић данас није био у конкуренцији за тим, а Раднички је утакмицу започео у следећем саставу: Бајић, Александар Јовановић, Станковић, Љубисављевић, Волков, Попара, Арсић, Стојановић, Апостоловић, Нома и Траванчић.

638-397-slaviia-radnichkiСлавија је дошла до раног вођства већ у 3. минуту, када је Крастев савладао Бајића на голу Радничког. Петнаестак минута касније Абоуд је повисио предност на 2:0, а Христов се побринуо да Бугари на одмор оду са три гола предности. Резултат би свакако био повољнији да је Стојановић искористио пенал, али бугарски голман прозрео је намеру нашег играча и одбранио његов ударац са 11 метара.

У другом полувремену шеф стручног штаба Милан Раставац извео је следећи тим: Којић, Петровић, Стевановић, Перендија, Станковић, Станојевић, Алекса Јовановић, Митровић, Душан Живковић, Ранђеловић и Арсић.

Играо се 56. минут меча када је Арсић сигурним ударцем са беле тачке умањио предност Бугара на 3:1, а тачку на данашњу контролну утакмицу ставио је Никола Митровић голом у 83. минуту.

1Тренер Раставац дао је свој осврт на данашњи меч и указао на мале, али не и нерешиве недостатке:

• Била је ово добра провера. Играли смо са две екипе у два полувремена. У првом полувремену недостајало је трчање, поготово ако се има на уму да је противник на припремама већ две недеље. С обзиром на то да смо створили четири или пет прилика за гол и промашили пенал, могу да кажем да смо са тог офанзивног аспекта доста тога урадили и припремили се, али, нажалост, то није реализовано, што наравно представља проблем. Са дефанзивног аспекта, имали смо доста проблема по десном боку, где је деловао Аца Јовановић и из две грешке по тој страни и из грешке на централном делу терена, примили смо голове – рекао је Раставац.

Подсећамо да нашу експедицију у Турској очекују још четири контролне утакмице, најпре са Сабурталом из Тбилисија (1. фебруара), потом и са Пирином из Благоевграда (5. фебруара), локалним Анталијаспором (5. фебруара) и Пахтакором из Ташкента (9. фебруара).