Вести

Анталијаспор – Раднички 3:1

20170205054103

20170205053038ddIMG_7407Фудбалери Радничког поражени су од турског суперлигаша Анталијаспора 3:1 (1:1) у трећој припремној утакмици у Белеку. Гости из Србије су пуних 70 минута одлично парирали петопласираном тиму турског првенства, али онда су измене мало обориле ритам игре Раставчевог тима, а осетно квалитетнији домаћин умео је то да искористи и савлада веома добре Нишлије. У домаћем тиму ипак није било Самјуела Етоа, а утакмицу је гледао и чувени немачки тренер Криштоф Даум.

????????У првом полувремену Раднички је сјајно парирао. Бориле су се Нишлије за сваку лопту, биле потпуно равноправне у игри, покушавале да лепом комбинаториком дођу до шансе за гол. И у томе су успеле у 33. минуту, када је Раднички извео најлепшу акцију на мечу из које је постигао водећи погодак. Лопту је, из задње линије, изнео Милош Петровић, измакао пажњи ривала и, када је већ прилично одмакао на десној страни, одиграо је дупли пас са Стојановићем, а потом сјајном лоптом „избацио“ Ному, самог испред голмана Каплана. Јапанац је сјајно реаговао и приземним ударцем пласирао лопту у „малу мрежицу“, постигавши свој први гол у дресу Радничког – 0:1.

Домаћ20170205053038ddIMG_7317ин је изједначио из стопостотног офсајда, који домаћи арбитар није сигнализирао. Лепо су играчи Анталије искомбиновали, али је Ел Кабир био бар два метра у недозвољеној позицији у моменту када је послао лопту у мрежу. Но, гол је признат и Анталијаспор је у 41. минуту изједначила на 1:1.

Но, непосредно пре одласка на одмор, Раднички је поново могао до вођства. У стопостотној шанси се, после лепе комбинације, нашао Анид Траванчић, добро је и шутирао, али је голман Каплан врхунски интервенисао и спречио госте да са предношћу оду у свлачионицу.

У наставку, Анталија је више нападала, али Раднички се није дао све до 73. минута, када је Бразилац Рамон Мота искористио тренутак деконцентрације Нишлија и одлично додавање Ел Кабира претворио у погодак за вођство туског тима 2:1.

Минут касније Раднички је могао до изједначења. Стојановић је продирао по десној страни, а онда упутио оштар центаршут. Међутим, лопта је погодила стативу и, испраћена погледом изненађеног голмана Каплана, завршила је у голауту.

????????Домаћин је победу обезбедио у 81. минуту. После корнера, настала је гужва у шеснаестерцу Радничког, Нишлије нису успеле да избију лопту из казненог простора, она је дошла до 28-годишњег Мароканца Мустафе Ел Кабира, који је шаље у мрежу за коначних 3:1. Ел Кабир је пре десетак дана стигао у турски тим из јапанског Сагана.

Тренер Радничког Милан Раставац овако је видео данашњу проверу:

• Драго ми је да смо били у прилици да се „измеримо“ са овако јаким противником, јер заиста нисмо често у таквој ситуацији. Наравно, не могу да будем задовољан када изгубимо, али можемо да имамо сатисфакцију у томе што смо добрих 70 минута, док је прва постава била на терену, веома добро парирали. Могли смо да видимо како нам неки детаљи у игри функционишу у спаринговању са јаким противником и увидели на чему још треба да се ради. Желео бих да похвалим читаву екипу, јер су сви дефинитивно показали да хоће да се потроше, чак и да се „потуку“ са ривалом, у оном позитивном смислу те речи, да желе да се наметну за минутажу и то су моји најбољи утисци са ове утакмице – рекао је стратег Нишлија за званични сајт Радничког.

20170205053038ddIMG_7289Мечу у Турској присуствовао је и потпредседник клуба Дејан Пропадало:

• Утакмица са Анталијаспором је велико међународно искуство за нас тим, поготово за млађе играче. Турски прволигаш, који је у последњих 11 утамица у њиховом првенству имао девет победа и по један реми и пораз, данас је играо против нашег тима у пуном саставу, недостајао је само Ето. Драго ми је да смо све до последњих двадесетак минута равноправно парирали овако озбиљном тиму, чак могу слободно да кажем и да смо за нијансу били бољи. Показали смо да су досадашње припреме у Анталији добро испланиране и реализоване, јер већ добијамо обрисе тима, који ће играти у наставку првенства – рекао је Пропадало, уз назнаку да је и тренер турског тима имао само речи хвале за оно сто су Нишлије приказале.

Раднички ће у понедељак одиграти и четврту утакмицу у оквиру припрема у Анталији. Противник Нишлија биће немачки петолигаш Рот Вајс из Витлиха. Тренер Раставац најавио је да ће у овој утакмици проверити играче који нису играли или су имали малу минутажу у мечу против Анталијаспора.

Ова утакмица игра се у 15 сати по локалном, односно у 13.00 по нашем времену.

Анталија, 5. фебруара.
Стадион „Регнум Карија“.
Гледалаца: 2000.
Стрелци: -0:1 Риота Нома 33. – 1:1 Мустафа Ел Кабир 41. -2:1 Рамон Мота 73. -3:1 Мустафа Ел Кабир 81.

АНТАЛИЈАСПОР: Ферхат Каплан, Чико, Челустка, Дијего Анхело, Сакиб Ајтак, Сандро, Зеки, Дениз, Данило Кампос, Сердар, Ел Кабир. Играли су још: Форнеци, Салих Дурсун, Дроле, Јусуф Челик, Харун, Мбила, Рамон Мота и Јекта Куртулуш.

РАДНИЧКИ: Зоговић (од 46. Бајић), Петровић (од 80. Александар Јовановић), Булатовић (од 60. Стевановић), Перендија, Станковић, Станојевић, Стојановић (од 75. Апостоловић), Арсић (од 75. Никола Митровић), Риота Нома (од 60. Попара), Траванчић (од 75. Живковић), Мркић (од 75. Илић).