Вести

Поразом у други део сезоне

czSktkqTURBXy8zZjg2MWMxNDRmY2U0M2UwZWU2YTNjYTUzMGY3YzczZi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Раднички је поразом започео други део сезоне. Нишлије су у већем делу биле бољи ривал, али нису успеле да период у којем су имале више од игре претворе и у резултаску предност. На послетку, гости су промашили и пенал, и то само пар минута након што су примили гол, што је практично дотукло њихове амбиције да у овом мечу остваре добар резултат и на прави начин започну пролећни део првенства.

По терену који је до пре неколико дана био окован ледом било је тешко успоставити течну игру, одиграти прецизан пас, али Раднички се од почетка трудио да „освоји“ посед лопте и да се више пита. У Лучане је допутовало и стотинак „Мераклија“, које су пружале подршку нишком тиму, а Раднички је од старта успоставио теренску иницијативу, али без озбиљнијих прилика да угрози гол домаћина. Са друге стране, Лучанци су покушавали дугим лоптама да пронађу своје нападаче, Јовановића превасходно, али Нишлије су биле опрезне и нису дозволиле најопаснијем фудбалеру Младости да их угрози.

HuaktkqTURBXy80YzhiYWM1NjczOTcxYWFhNDdkZGZmZWQ2NDdmMjA2ZS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgAПрво узбуђење видели смо у 12. минуту. Мркић је фаулиран поред леве аут линије, слободан ударац извео је Стојановић, а Нома је шутирао главом са десетак метара, али је био непрецизан. Лопта је у високом луку прошла поред леве стативе голмана Крзнарића. У 24. минуту, расположени Јапанац се финтом ослободио једног играча одбране Младости, ушао у казнени простор и упутио оштар центаршут на петерац, а домаћи играчи умало нису затресли сопствену мрежу. Три минута касније, Траванчић је извео прави слалом по десној страни, нанизао тројицу играча, ушао у шеснаестерац и центрирао, али су домаћи играчи избацили лопту у корнер, после којег није било озбиљније опасности по гол домаћина.

Тек у финишу полувремена запретили су и Лучанци. У 38. минуту Милосављевић није искористио добар центаршут са десне стране, био је неометан на петнаестак метара од Бајића, али је шутирао поред гола. Четири минута касније, након корнера и одбијене лопте ван казненог простора, Пејовић је шутирао са двадесетак метара, јако, али поред Бајићевог гола.

У наставку знатно динамичнија и занимљивија утакмица, али и пораз Радничког. Први су запретили домаћи фудбалери. У 48. минуту Милосављевић је центрирао са десне стране, лопта је долетела на петерац, неко је од Лучанаца шутирао из гужве са 6-7 метара, али је одбрана Радничког изблокирала ударац.

Пар минута касније, Раднички је имао добру прилику да поведе из прекида. Траванчић је оборен на ивици шеснаестерца, а лопту је на 17 метара искоса наместио Саша Стојановић. Шутирао је под пречку, али је Крзнарић бравурозном интервенцијом избацио лопту у корнер.

RP1ktkqTURBXy8yNTNkNzhiYjRiMGExYzQ2NTM1YjM0MDdmYzZjNWY3MS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgAМладост је узвратила у 56. минуту одличним шутем Милосављевића са 17-18 метара. Овог пута Нишлије су имале среће, јер је лопта прохујеала поред десне стативе гола голмана Бајића.

У 63. минуту тренер Раставац се одлучио за прву измену. Репрезентативца Мркића заменио је новајлија Немања Којић, који је у последњи час регистрован, па је стекао рпаво наступа у овом мечу. Убрзо се нови центарфор Радничког нашао у доброј шанси. Попара и Нома су лепо искомбиновали, Јапанац је центрирао на пеналтик, Којић је шутирао главом, али је Крзнарић одбранио.

У 72. минуту тренер Младости Ненад Миловановић искључен је због приговора, али и због честих свађа са Волковим крај аут линије, па му је судија Васић показао пут у свлачионицу. Три минута касније, Раставац је у игру увео Лазара Арсића, уместо Траванчића, а левоноги везни фудбалер убрзо је имао прилику да се упише у стрелце. Нома је срушен надомак шеснаестерца, Арсић је шутирао из слободног ударца, али је лопта закачила неког у живом зиду и одбила се у корнер.

И онда, у јеку напора Нишлија да стигну до толико жељеног гола, повели су Лучанци. Волков је пошао напред, али је пресечена једна лопта у нападу Нишлија, она је дошла до Јовановића, Перендија је стартовао и арбитар је показао на белу тачку. Шутирао је Бојовић и погодио – 1:0 за Младост.

Но, Нишлије су брзо изашле из шока и само четири минута касније имале су најбољу могућу прилику да изједначе. Након центаршута Стојановића, Одита је играо руком у свом шеснастерцу, а Васић је поново показао на пеналтик. Међутим, иако свеж, Арсић није имао довољно концентрације да реализује најстрожу казну. Његов шут са једанаест метара Крзнарић је одбранио и пропала је колосална прилика да Раднички у финишу не само изједначи, него можда и преокрене резултат.

Након тога, нишки фудбалери психолошки су пали, па је Одита у 88. минуту могао да потврди победу, али није искористио одличну шансу. Ипак, остало је 1:0, Младост је освојила три вредна бода, Раднички је пропустио прилику да већ на старту другог дела сезоне покаже реалност својих европских аспирација…

Раставац: Још немамо жељени ниво игре…

После утакмице, тренер Радничког Милан Раставац овако је коментарисао дешавања у Лучанима:

• Видело се да је прво коло, да још нема довољно течности у игри… Имали смо своју шансу из тог пенала, имали смо и неке ситуације које смо могли боље да реализујемо. Дефинитивно, морали смо боље од овога. Било је позитивно то да се видела жеља, постоје и контуре неке игре коју желимо да играмо, али још увек то није онај ниво који је потребан. У наставку сезоне имамо доста тежак распоред, нарочито у ова прва три кола. Јесмо под пресијом, јесмо пред изазовом, али верујем да ћемо бити све бољи и бољи – рекао је шеф струке нишког тима после утакмице у Лучанима.

МЛАДОСТ ЛУЧАНИ – РАДНИЧКИ НИШ 1:0 (0:0)

Стадион Младости
Гледалаца око 500.
Судије: Александар ВАСИЋ (Нови Жедник), Дејан ПЕТРОВИЋ (Кикинда), Матија ОЛАЈОШ НАЂ (Суботица)
Стрелац: 1-0 Бојовић 78. (из пенала)
Жути картони: Крзнарић, Радивојевић, Милосављевић (Младост), Станојевић, Траванчић, Попара, Јовановић, Волков (Раднички).

МЛАДОСТ: Крзнарић, Б. Милошевић (од 89. Андрић), И.Милошевић, Шатара, Пешић, Пејовић, Јовановић, Радивојевић (od 83. Tumbasević), Милосављевић, Бојовић, Гаврић (од 67. Одита).

РАДНИЧКИ НИШ: Бајић, Александар Јовановић, Булатовић, Перендија, Волков, Станојевић, Попара, Стојановић, Нома, Траванчић (од 74. Арсић), Мркић (од 63. Којић).