Вести

Раднички добио енергију

1image2

Раднички је добио другу утакмицу у оквиру припрема у Анталији. У дуелу са Ска енергијом из Хабаровска, трећепласираним тимом руске Друге лиге, Нишлије су победиле 1:0, а једини гол на мечу постигао је Немања Љубисављевић у 87. минуту. Високи штопер, који се у нишком клубу налази на проби, био је највиши у скоку после корнера који је одлично извео Душан Живковић.

1image4

Раднички је у почео утакмицу у следећем саставу: Зоговић-Петровић, Булатовић, Перенедија, Станковић-Станојевић, Стојановић, Арсић-Риота, Траванчић-Илић.

У другом полувремену играли су: Бајић-Александар Јовановић, Љубисављевић, Перендија, Хаџикадунић-Алекса Јовановић, Попара, Никола Митровић-Ранђеловић, Апостоловић, Живковић.

Након пораза од Славије из Софије у првом контролном мечу, нишки тим је овог пута био доминантан, имао далеко већи посед лопте, али није било озбиљнијих прилика за гол. Неколико шутева и обећавајућих прекида нису донели Нишлијама и резултатску предност. Са друге стране, Руси готово да нису пришли голу Радничког, али је у финишу првог полувремена Ска енергија ипак дошла до једне прилике да запрети Зоговићу. Но, новопридошли голман је правовременом реакцијом и истрчавањем отклонио опасност.16426207_10208281147534908_3285638090979920434_n

Стартни тим играо је 60 минута и управо пре првих измена, Раднички је у року од три минута имао две лепе прилике за гол, обе после готово идентичних ситуација. Креатор шанси био је Саша Стојановић, оба пута је Јапанац Риота Нома шутирао главом, али је руски голман сјајним интервенцијама успевао да сачува своју мрежу.

Од 60. минута стручни штаб је кренуо са изменама, до краја меча играо је потпуно други тим, али темпо игре није опадао. Раднички је притискао ривала и у финишу утакмице Нишлије су успеле да стигну до победоносног гола. Душан Живковић је одлично извео корнер са десне стране, на правом месту нашао се доскорашњи штопер Jагодине Немања Љубисављевић и главом послао лопту у мрежу, за радост и охрабрење пред наставак припрема у Турској.

• 16299418_10208281153015045_7398299300449812352_nПриказали смо знатно боље издање него у првој утакмици са Славијом. Руси су се, већ по некој традицији, приказали као чврсти, агресивни, упорни, брзи, али успели смо да се наметнемо и да остваримо знатно већи посед лопте. Констролисали смо игру у у највећем делу утакмице, створили и пар шанси, а победа ће нам послужити као подстрек за даљи рад. Мени је важно да смо у добром делу меча успевали да спроведемо оно што желимо, али види се да смо још у фази развоја игре и да је још пуно посла пред нама. Но, ово је свакако један искорак у том нашем настојању да будемо све бољи како време буде одмицало и да потпуно спремни дочекамо првенствене утакмице, средином фебруара-рекао је тренер Радничког Милан Раставац.

Шеф струке нишког тима није уводио у игру Марка Мркића, који је преморен од дугог пута из Америке и потребно му је време да се аклиматизује, као ни Владимира Волкова. Појачање Радничког на месту левог бека већ неколико дана паузира због истегнућа листа, али већ за два-три дана требало би да се стави на располагање стручном штабу.

Наредну утакмицу Нишлије ће играти 5. фебруара против домаћег Анталијаспора, а дан касније одиграће још један меч, али се још тражи ривал, јер је Пирин из Благоевграда отказао раније договорени дуел.