Вести

Реми са Рот вајсом

16299418_10208281153015045_7398299300449812352_n

Раднички је, дан после утакмице са Анталијаспором, одиграо и четврту утакмицу на припремама у Анталији. Нишлије су одиграле нерешено 2:2 са немачким петолигашем Рот Вајсом из Витлиха, тимом у којем у великом броју играју фудбалери турског порекла, који живе у Немачкој. Састав Радничког на овој утакмици био је сачињен од играча који јуче нису играли и оних са најмањом минутажом у мечу са Анталијаспором. Нишки тим је до 75. минута водио 2:0, а онда у финишу примио два гола и пропустио прилику да забележи и другу победу у овом монденском граду на обали Медитерана.

Стручни штаб Радничког одлучио се за овај тим: Зоговић (од 60. Којић), Александар Јовановић, Алекса Јовановић, Стевановић, Хаџикадунић – Митровић, Попара, Ранђеловић – Живковић, Илић, Апостоловић.

Нишлије су од старта имале контролу над дешавањима на терену и већ у 6. минуту дошле у вођство. Акција је текла по левој страни, лопта је стигла до Попаре који је из прве послао у дубину, а Лазар Ранђеловић, момак који је у Раднички стигао на пробу, шутирао је „из прве“ и погодио мрежу за вођство Нишлија 1:0.

У 23. минуту нишки тим је могао да дуплира вођство. После корнера, Алекса Јовановић је био највиши у скоку, захватио је лопту главом, али је она погодила – стативу. Десет минута касније, у 33. минуту, Живковић се пробио по левој страни, послао употребљив центаршут у петерац, на лопту је, испред друге стативе, натрчао Апостоловић, али је његов шут завршио поред стативе.

POPARA (1)Прву прилику за гол немачки тим имао је у 37. минуту и то после грешке Нишлија. Алекса Јовановић је начинио кикс, изгубио је лопту у дуелу „један на један“, Немци су се брзо нашли пред Зоговићем, али је шут завршио неколико сантиметара поред оквира гола.

Минут касније, новајлија из Црвене звезде Стефан Илић опробао је шут са двадесетак метара, али је лопта прохујала изнад пречке. На одмору, Раднички је водио 1:0.

Нишлије су доминирале и у првих двадесетак минута другог полувремена. Већ у 47. минуту Ранђеловић је, после асистенције Илића, изашао сам испред голмана, који му је одбранио шут и спречио га да постигне и други гол на мечу.

Ипак,чувар мреже Рот Вајса био је немоћан у 65. минуту када је Попара из слободног ударца са двадесетак метара удаљености погодио сам горњи леви угао за вођство Радничког 2:0.

Но, у последњих двадесетак минута Немци су искористили две грешке Нишлија и стигли до изједначења. У 70. минуту играчи Рот Вајса извели су аут, на високо бачену лопту одлично се снашао један немачки фудбалер, заградио се и пласирао лопту поред Којића за 2:1.

Седам минута касније, у 82. минуту, Рот Вајс је извео акцију по десној страни, а онда је лопта стигла до играча који је утрчавао иза „леђа“ нишке одбране, а овај је пласирао поред Којића за коначних 2:2.

Раднички ће у четвртак 9. фебруара одиграти и последњу утакмицу у Анталији, али име ривала још није познато. Дан касније екипа се враћа у Ниш.