Вести

Реми за поздрав од Анталије

16387905_10208281151495007_8932039332735342511_n

У последњој контролној утакмици на припремама у Анталији, фудбалери Радничког играли су нерешено 1:1 (1:0) са Пахтакором из Ташкента, главног града Узбекистана. Нишлије су одиграле одлично у првом полувремену, када су доминирале у поседу лопте, а у другом их је једна несмотреност у фази одбране коштала изједначења. Тренер Раставац на овом мечу није могао да рачуна на повређеног Милоша Петровића, који је у дуелу са Анталијаспором добио ударац у чланак, појавио се оток, па је популарни Раул изостао са данашње утакмице.

Раднички је играо у следећем саставу: Зоговић (од 45. Бајић), Александар Јовановић, Булатовић, Перендија, Станковић (од 45. Волков), Станојевић, Попара (од 80. Митровић), Нома (од 60. Арсић), Стојановић (од 80. Апостоловић), Траванчић (од 60. Илић), Мркић (од 60. Трифуновић).

Нишлије су од старта заиграле офанзивно, желећи да се наметну као ривал који се пита на терену и већ у 6. минуту могле су и до вођства. После пробоја по десној страни Марко Мркић је центрирао по земљи, Попара је натрчао и шутирао из прве са око 12-13 метара од противничког голмана, али је лопта прошла поред стативе. Тако је пропала прилика да Раднички у раној фази меча дође до вођства, али већ средином полувремена нишки тим је повео.

Играо се 22. минут, када је Мркић оборен у шеснаестерцу ривала, а турски судија одмах је показао на белу тачку. Наш репрезентативац преузео је одговорност и сигурним ударцем затресао мрежу за вођство Радничког 1:0.

И до краја полувремена играло се на половини Пахтакора, који је само у пар наврата стизао до шеснаестерца Нишлија. Но, ни Раднички, и поред боље игре, није више имао озбиљнијих шанси за гол, па се на размену страна отишло са минималним вођством нишког тима.

У другом полувремену утакмица је била знатно занимљивија, шанси је било на обе стране. Најпре је у 60. минуту, Пахтакор имао прилику, али Бајић је одлично интервенисао и спречио егал. Уследио је велики број измена, темпо је мало опао, а у 80. минуту Узбекистанци су изједначили. После паса кроз задњу линију Нишлија, противнички нападач је заобишао Бајића и пласирао лопту у мрежу за 1:1.

Но, у финишу је Раднички поново имао неколико прилика за ново вођство. Само два минута након изједначења, Стојановић је волеј ударцем улепшао добар центаршут на другу стативу, али је за мало био непрецизан. У самом финишу, Арсић је извео „скраћени корнер“, Трифуновић је шутирао, гоман је одбранио, а у наставку акције покушао је и Стефан Илић, али је погодио противничког играча на гол линији…

• Одиграли смо једну тврду, такмичарску утакмицу, са противником који је био баш по мери. Ми смо апсолутно доминирали у првом полувремену, мало смо пали у другој половини другог, али смо и тада имали доста шанси да постигнемо још неки гол. Радује добра игра, али ми је жао што припреме нисмо завршили победом. Но, имали смо заиста одличне услове у Анталији, одлично смо и радили и верујем да ће нам се све ово исплатити у првенственим утакмицама. Могу да кажем да смо јачи него јесенас и са пуно оптимизма и самопоуздања дочекујемо финиш припрема и почетак другог дела сезоне – рекао нам је тренер Милан Раставац након утакмице са Пахтакором.

Нишлије се сада пакују, јер ће, након петнаестодневних припрема у Анталији, у раним јутарњим часовима кренути кући…