Вести из клуба

Сазнајте "из прве руке" вести из клуба на званичном сајту ФК Раднички Ниш

Фењер пецнуо Нишлије

17274480_200985137054732_229594313_n

Када је то мало ко очекивао, Раднички је прекинуо низ од три узастопне победе. Упозоравао је Милан Раставац да неће бити лако против чврстих и борбених Пазараца, апеловао на подизање борбене готовости и био је у праву. Гости су у Ниш стигли као последњепласирани тим лиге, али су храброшћу и пожртвовањем успели да стигну до бода. У не превише квалитетном мечу: Раднички – Нови Пазар 2:2.

Нишлијама се не може замерити на хтењу и залагању, нападале су свих 90 минута, али чини се да су мало и олако шватиле овај дуел у којем су биле апсолутни фаворити. Уосталом, примљени гол већ у 2. минуту донекле и показује ниво њихове концентрације на почетку утакмице. Јер, гледаоци су још улазили на стадион, а Нови Пазар је већ повео. Након изведеног корнера, одбрана Радничког је смушено реаговала, настала је велика гужва, а најприсебнији у петерцу био је Иван Марковић, који је последњи играо лоптом пре него се она нашла у мрежи. Истицао је 70. секунд утакмице, на семафору је засветлело 0:1.
17274480_200985137054732_229594313_nOд тада почиње офанзива Радничког, играло се само на половини гостију, али лопта је најчешће кружила испред шеснаестерца и све до 20. минута нисмо видели озбиљније узбуђење. А онда су Нишлије биле врло близу изједначења. Дуго је трајала акција нишког тима, Арсић се испред казненог простора ослободио једног играча и правовремено додао на десни бок, Петровић је из прве центрирао „унутрашњом“, а Радош Булатовић, који се нашао сам испред голмана није знао да ли да уштопује лопту која му је бежала или да одмах шутира. На крају није урадио ни једно ни друго, а лопта му је, ношена „ефеом“ , побегла и завршила у голауту.

Наставио је Раднички да „плете“, али без праве завршнице. У 35. минуту Саша Стојановић је начинио дар-мар на левом боку, ушао у шеснаестерац, а онда центрирао у петерац, али никог од нападача Радничког није било да лопту проследи у мрежу.

17274799_200985883721324_212582942_nИ онда, у 37. минуту, Чаир се затресао од радости. Расположени Траванчић је оборен на 22 метра од гола, искоса са десне стране, лопту је наместио Лазар Арсић и предивним ударцем преко „живог зида, послао параболу уз саму стативу за изједначујућих 1:1.

Раднички је желео да већ до полувремена преокрене резултат, али у томе није успео, а његови напади, без адеткватног финиша, наставили су се и у других 45 минута.

Којић у 50. и Мркић у 52. минуту били су у добрим шансама да учине нешто више, али су обојица шутирала преко гола из повољних ситуација. У 59. минуту видели смо праву опсаду гола, Којић је био најближи поготку, али је, у моменту када се спремао да Траванчићев центаршут спроведе главом у мрежу, Игњатовић у последњем трену отклонио опасност по гол Будаковића.

И онда, нови хладан туш на Чаиру. После једне од ретких контри, Пазарци су изборили ударац са угла. Синђић је перфектно убацио у шеснаестерац, а највиши у скоку био је дојучерашњи штопер Нишлија Александар Игњатовић, који је сјајним трзајем главом послао лопту у доњи десни угао Бајићевог гола. Није се, из поштовања према матичном клубу, Игњатовић радовао поготку, али јесу његови саиграчи, Нови Пазар је од 62. минута поново водио – 1:2.

17270120_200986107054635_1962105286_nКренуле је тада Раднички у тоталну офанзиву, али тешко је било по клизавом и блатњавом терену одиграти праву акцију. Нишлијама се, заиста, на труду није имало шта замерити, а и тренер Раставац је све карте бацио у напад, променом формације у којој је штопера Булатовића заменио везни Попара, па је Раднички у последњих двадесет и „кусур“ минута играо само са тројицом, каткад и двојицом играча у последњој линији одбране.

Стезале су Нишлије обруч, али Пазарци нису попуштали, а и лопте које би стизале у шеснаестерац одлични Игњатовић је кротио и слао у средину терена. А онда, бедем гостију је попустио. Станојевић је тежиште игре пренео са једне на другу страну, брзоноги Нома је упутио оштар центаршут са десног крила, а Тасић је неспретно реаговао и послао лопту у сопствену мрежу. Раднички је у 84. минуту аутоголом изједначио на 2:2.

До краја меча, а у „зауставном“ времену играло се још пет минута, Нишлије нису успеле да своју надмоћ крунишу потпуним преокретом. Пазарци су се организовано бранили, гледали да и „одлеже“ који минут, али успели су да освоје вредан бод на Чаиру. Раднички се, након три сјајна резултата, мало спотакао, али верујемо да ће већ од меча са Бачком поново кренути у нове победе…

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: РАДНИЧКИ – НОВИ ПАЗАР 2:2 (1:1)
Ниш, 12. марта
Стадион Чаир.
Гледалаца: 4000
Судија: Илија Брадар (Нови Сад)
Стрелци: -0:1 Марковић 2. -1:1 Арсић 37. -1:2 Игњатовић 62. -2:2 Тасић (аутогол) 84.
Жути картони: Попара, Арсић (Раднички), Плавшић, Савић, Мутавџић, Кнежевић, Будаковић, Синђић (Нови Пазар)
РАДНИЧКИ: Бајић, Петровић, Булатовић (од 70. Попара), Перендија, Волков, Станојевић, Арсић, Стојановић, Траванчић (од 70. Нома), Мркић, Којић.
НОВИ ПАЗАР: Будаковић, Савић, Тасић, , Игњатовић, Марић, Милојевић, Кнежевић, Синђић (од 87. Перовић), Плавшић (од 33. Мутавџић), Марковић, Муслимовић.

Раставац: Примили два гола из два кикса

*Небојша Вучићевић, тренер Новог Пазара:

IMG_20170312_170935-Било је тешко играти по оваквом терену и по оваквом времену. Али, драго ми је да се публика вратила на Чаир. Подсетио сам се играчких дана када је Раднички био страшно јак, мислим да је мој колега Раставац заслужан за то, јер је створио један моћни Раднички. За 12 дана припрема, није било тако лоше. Честитао бих својим играчима, испрсили смо се пред једним одличним Радничким. Колеги све најбоље у наставку првенства, понављам, мислим да је створио један моћан Раднички

*Милан Раставац, тренер Радничког:

-Најављивао сам да не можемо да очекујемо лаку утакмицу и она се таквом и показала. Немам превише замерки оно што смо пружили кроз игру, али десила су нам се два кикса из два прекида и после је то тешко надокнадити. Знамо сви какав је овде терен, било је тешко убрзати игру, а против овако организованог и вољног Пазара, тешко је било долазити до прилика… Морамо да идемо даље, окрећемо се следећим утакмицама, следећим ривалима, а надам се да ћемо из ове утакмице извући поуке. Када се време буде пролепшало, и наш терен бити у бољем стању и тада ћемо имати могућности да пружимо и квалитетније игре. Честитао бих играчима и тренеру Новог Пазара на освојеном боду, мојим играчима на жељи и труду који су уложили, надам се да ћемо имати и мало више среће у наставку првенства