Vesti iz kluba

Saznajte "iz prve ruke" vesti iz kluba na zvaničnom sajtu FK Radnički Niš

Fenjer pecnuo Nišlije

17274480_200985137054732_229594313_n

Kada je to malo ko očekivao, Radnički je prekinuo niz od tri uzastopne pobede. Upozoravao je Milan Rastavac da neće biti lako protiv čvrstih i borbenih Pazaraca, apelovao na podizanje borbene gotovosti i bio je u pravu. Gosti su u Niš stigli kao poslednjeplasirani tim lige, ali su hrabrošću i požrtvovanjem uspeli da stignu do boda. U ne previše kvalitetnom meču: Radnički – Novi Pazar 2:2.

Nišlijama se ne može zameriti na htenju i zalaganju, napadale su svih 90 minuta, ali čini se da su malo i olako švatile ovaj duel u kojem su bile apsolutni favoriti. Uostalom, primljeni gol već u 2. minutu donekle i pokazuje nivo njihove koncentracije na početku utakmice. Jer, gledaoci su još ulazili na stadion, a Novi Pazar je već poveo. Nakon izvedenog kornera, odbrana Radničkog je smušeno reagovala, nastala je velika gužva, a najprisebniji u petercu bio je Ivan Marković, koji je poslednji igrao loptom pre nego se ona našla u mreži. Isticao je 70. sekund utakmice, na semaforu je zasvetlelo 0:1.
17274480_200985137054732_229594313_nOd tada počinje ofanziva Radničkog, igralo se samo na polovini gostiju, ali lopta je najčešće kružila ispred šesnaesterca i sve do 20. minuta nismo videli ozbiljnije uzbuđenje. A onda su Nišlije bile vrlo blizu izjednačenja. Dugo je trajala akcija niškog tima, Arsić se ispred kaznenog prostora oslobodio jednog igrača i pravovremeno dodao na desni bok, Petrović je iz prve centrirao „unutrašnjom“, a Radoš Bulatović, koji se našao sam ispred golmana nije znao da li da uštopuje loptu koja mu je bežala ili da odmah šutira. Na kraju nije uradio ni jedno ni drugo, a lopta mu je, nošena „efeom“ , pobegla i završila u golautu.

Nastavio je Radnički da „plete“, ali bez prave završnice. U 35. minutu Saša Stojanović je načinio dar-mar na levom boku, ušao u šesnaesterac, a onda centrirao u peterac, ali nikog od napadača Radničkog nije bilo da loptu prosledi u mrežu.

17274799_200985883721324_212582942_nI onda, u 37. minutu, Čair se zatresao od radosti. Raspoloženi Travančić je oboren na 22 metra od gola, iskosa sa desne strane, loptu je namestio Lazar Arsić i predivnim udarcem preko „živog zida, poslao parabolu uz samu stativu za izjednačujućih 1:1.

Radnički je želeo da već do poluvremena preokrene rezultat, ali u tome nije uspeo, a njegovi napadi, bez adetkvatnog finiša, nastavili su se i u drugih 45 minuta.

Kojić u 50. i Mrkić u 52. minutu bili su u dobrim šansama da učine nešto više, ali su obojica šutirala preko gola iz povoljnih situacija. U 59. minutu videli smo pravu opsadu gola, Kojić je bio najbliži pogotku, ali je, u momentu kada se spremao da Travančićev centaršut sprovede glavom u mrežu, Ignjatović u poslednjem trenu otklonio opasnost po gol Budakovića.

I onda, novi hladan tuš na Čairu. Posle jedne od retkih kontri, Pazarci su izborili udarac sa ugla. Sinđić je perfektno ubacio u šesnaesterac, a najviši u skoku bio je dojučerašnji štoper Nišlija Aleksandar Ignjatović, koji je sjajnim trzajem glavom poslao loptu u donji desni ugao Bajićevog gola. Nije se, iz poštovanja prema matičnom klubu, Ignjatović radovao pogotku, ali jesu njegovi saigrači, Novi Pazar je od 62. minuta ponovo vodio – 1:2.

17270120_200986107054635_1962105286_nKrenule je tada Radnički u totalnu ofanzivu, ali teško je bilo po klizavom i blatnjavom terenu odigrati pravu akciju. Nišlijama se, zaista, na trudu nije imalo šta zameriti, a i trener Rastavac je sve karte bacio u napad, promenom formacije u kojoj je štopera Bulatovića zamenio vezni Popara, pa je Radnički u poslednjih dvadeset i „kusur“ minuta igrao samo sa trojicom, katkad i dvojicom igrača u poslednjoj liniji odbrane.

Stezale su Nišlije obruč, ali Pazarci nisu popuštali, a i lopte koje bi stizale u šesnaesterac odlični Ignjatović je krotio i slao u sredinu terena. A onda, bedem gostiju je popustio. Stanojević je težište igre preneo sa jedne na drugu stranu, brzonogi Noma je uputio oštar centaršut sa desnog krila, a Tasić je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Radnički je u 84. minutu autogolom izjednačio na 2:2.

Do kraja meča, a u „zaustavnom“ vremenu igralo se još pet minuta, Nišlije nisu uspele da svoju nadmoć krunišu potpunim preokretom. Pazarci su se organizovano branili, gledali da i „odleže“ koji minut, ali uspeli su da osvoje vredan bod na Čairu. Radnički se, nakon tri sjajna rezultata, malo spotakao, ali verujemo da će već od meča sa Bačkom ponovo krenuti u nove pobede…

SUPERLIGA SRBIJE: RADNIČKI – NOVI PAZAR 2:2 (1:1)
Niš, 12. marta
Stadion Čair.
Gledalaca: 4000
Sudija: Ilija Bradar (Novi Sad)
Strelci: -0:1 Marković 2. -1:1 Arsić 37. -1:2 Ignjatović 62. -2:2 Tasić (autogol) 84.
Žuti kartoni: Popara, Arsić (Radnički), Plavšić, Savić, Mutavdžić, Knežević, Budaković, Sinđić (Novi Pazar)
RADNIČKI: Bajić, Petrović, Bulatović (od 70. Popara), Perendija, Volkov, Stanojević, Arsić, Stojanović, Travančić (od 70. Noma), Mrkić, Kojić.
NOVI PAZAR: Budaković, Savić, Tasić, , Ignjatović, Marić, Milojević, Knežević, Sinđić (od 87. Perović), Plavšić (od 33. Mutavdžić), Marković, Muslimović.

Rastavac: Primili dva gola iz dva kiksa

*Nebojša Vučićević, trener Novog Pazara:

IMG_20170312_170935-Bilo je teško igrati po ovakvom terenu i po ovakvom vremenu. Ali, drago mi je da se publika vratila na Čair. Podsetio sam se igračkih dana kada je Radnički bio strašno jak, mislim da je moj kolega Rastavac zaslužan za to, jer je stvorio jedan moćni Radnički. Za 12 dana priprema, nije bilo tako loše. Čestitao bih svojim igračima, isprsili smo se pred jednim odličnim Radničkim. Kolegi sve najbolje u nastavku prvenstva, ponavljam, mislim da je stvorio jedan moćan Radnički

*Milan Rastavac, trener Radničkog:

-Najavljivao sam da ne možemo da očekujemo laku utakmicu i ona se takvom i pokazala. Nemam previše zamerki ono što smo pružili kroz igru, ali desila su nam se dva kiksa iz dva prekida i posle je to teško nadoknaditi. Znamo svi kakav je ovde teren, bilo je teško ubrzati igru, a protiv ovako organizovanog i voljnog Pazara, teško je bilo dolaziti do prilika… Moramo da idemo dalje, okrećemo se sledećim utakmicama, sledećim rivalima, a nadam se da ćemo iz ove utakmice izvući pouke. Kada se vreme bude prolepšalo, i naš teren biti u boljem stanju i tada ćemo imati mogućnosti da pružimo i kvalitetnije igre. Čestitao bih igračima i treneru Novog Pazara na osvojenom bodu, mojim igračima na želji i trudu koji su uložili, nadam se da ćemo imati i malo više sreće u nastavku prvenstva