Вести

На Бачку ставили тачку

radnicki - vozdovac 3

Нишлије су постале „незвани“ и нерадо виђени гости. Раднички је тријумфално прошао и кроз Бачку остваривши трећу узастопну победу на гостовањима. Овог пролећа Нишлије су се радовале у Крушевцу и Сурдулици, а ево сада су и на Бачку ставиле тачку. У 27. колу домаћег фудбалског шампионата: Бачка – Раднички 1:2.

Неколико промена извршио је тренер Милан Раставац у односу на меч са Новим Пазаром, а највеће изненађење била је промена на голу. Бајића је, на месту првог чувара мреже, заменио Зоговић, Томић се вратио на позицију задњег везног, Станковић је заиграо у штоперском тандему са Перендијом, а Нома се вратио на своју позицију крилног нападача. И Нишлије су од првог минута јурнуле ка голу свог дојучерашњег клупског друга Ивана Коновалова.

Већ у 13. минуту високи пресинг нишког тима се исплатио. Саша Стојановић је одузео лопту на средини терена, а онда послао идеалну лопту Којићу, који је у правом моменту утрчао у шеснаестерац и савладао руског голмана за вођство гостију – 0:1.

radnicki - vozdovac 7Водећи гол помало је задовољио Нишлије које су од тог тренутка изгубиле ону „глад“ испољену на почетку меча. Са друге стране, домаћи тим је подигао агресију на сваком делу терена, често су фудбалери бачке протествовали код судије Николића, који је већ на старту опоменуо Балабановића и Тривуновића због претераних протеста, а овог другог то је скупо коштало у 45. минуту, јер је у једној ситуацији у шеснаестерцу Радничког симулирао пенал, па му је арбитар показао другу опомену и пут у свлачионицу. Пре тога, Варга је имао изгледну прилику за изједначење, али су Нишлије имале и мало среће у овој ситуацији. Тек, на полувремену Раднички је имао велики капитал: вођство и играча више.

Но, већ после четири минута у другом полувремену Бачка је изједначила. Лепо су домаћи фудбалери комбиновали по левом боку, а онда је Луковић утрчао иза последње линије одбране нишког тима и, искоса, пласирао лопту поред Зоговића за поравњање – 1:1.

Тек тада су Нишлије поново почеле да играју. Стезао се обруч око гола домаћина, у шансама су били Којић, Арсић, Траванчић, али тек у 82. минуту мрежа одличног Коновалова се поново затресла. Волков је одлично прошао по левој страни, стигао готово до корнер линије, а онда заврнуо у срце шеснаестерца, где је Арсић прихватио лопту, муњевито се наместио за шут и онда послао бомбу у мрежу Бачвана – 1:2.

radnicki - vozdovac 13Кренуо је домаћин тада на све или ништа, отворио се простор Нишлијама да дотуку противника и у 86. Минуту Траванчић је пропустио стопостотну прилику. Стојановић и Арсић су лепо искомбиновали, а Траванчић се нашао „очи у очи“ са руским голманом који је сјајно реаговао и одбранио шут плавокосог фудбалера Радничког.
Нишлије су успеле да освоје сва три бода на гостовању у Бачкој Паланци и задовољни оду на првенствену паузу, а после акција наше репрезентације очекују их два дербија у којима ће дочекати Партизан и гостовати Војводини…

Раставац: Три бода су најважнија!

Тренер нишког тима Милан Раставац био је задовољан оствареним у Бачкој Паланци:

-Знали смо да нас чека тежак посао, да ћемо наићи на агресивног и мотивисаног ривала и мислим да смо се добро спремили за такав амбијент. Било је делова игре у којима смо доминирали, делом баш и нисам задовољан, нарочито у периоду од нашег вођства до изједначења. У пар ситуација смо били брзоплети, у пар недовољно концентрисани, али, све у свему, најважније је да смо освојили три вредна бода који нас остављају у врху табеле и омогућавају нам да се у миру спремимо за искушења која нас чекају у последња три кола, пре почетка плеј-офа – рекао је шеф струке нишког тима за званични сајт Радничког.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: БАЧКА – РАДНИЧКИ 1:2 (0:1)