Без категорије

Бод за Нишлије на „Карађорђу“

IMG_9999 (443)

У дербију 29. кола Суперлиге Војводина и Раднички поделили су бодове. Крајњим исходом свакако могу да буду задовољније Нишлије, јер су освојиле вредан бод на „Карађорђу“ и то у мечу у којем је Војводина имала нешто више прилика за гол. Ипак, у Радничком су се држали девизе да циљ оправдава средство, нишки тим је одиграо „на резултат“ и донео је вредан бод из Новог Сада.

У односу на меч са Партизаном, тренер Нишлија Милан Раставац није уврстио у тим повређеног Анида Траванчића, уместо кога је од првог минута заиграо Марко Мркић, а са друге стране, стратег Војводине Александар Веселиновић оставио је на клупи Дејана Мелега, стрелца осам голова у овој сезони. И уводни минути протекли су готово без иједног узбуђења. Новосађани су покушавали да овладају тереном, али нападачка линија Радничког од почетка је притискала одбрамбене фудбалере Војводине и онемогућавала домаћину да развије своју препознатљиву игру.

А онда, између 16. и 22. минута, Новосађани су неколико пута озбиљно угрозили гол Нишлија, али је у свим ситуацијама голман Бојан Зоговић сјајно реаговао. Најбољу шансу је пропустио Филип Малбашић у 22. минуту, а сјајно му је припремио Кнежевић, који је начинио дар-мар по десном боку, идеално пронашао свог саиграча, који је био у одличној прилици, шутирао, али Зоговић је сјајно реаговао. У 22. минуту голман Нишлија је поново био бриљантан. Вукасовић је шутирао са готово 35 метара, али лопта је имала чудан лет, а онда је изненада „пропала“, али Зоговић се није дао преварити. Парадом уназад успео је да је врховима прстију дохвати и избаци у корнер.

Раднички је играо стрпљиво, али све до 34. минута није имао ниједан шут у оквир гола, а онда су Нишлије извеле одличну акцију, Којић је ушао у шеснаестерац, непрописно је стартовао Планић, а судија Широки, који је био на три метра од места прекршаја, моментално је показао на белу тачку. Лопту је на креч наместио Марко Мркић и постигао своје девети гол у овом првенству за вођство Нишлија-0:1.

Но, само пет минута касније, Војводина је изједначила. Најбољи појединац у редовима Новосађана на овом мечу Филип Кнежевић је био иницијатор лепе акције Новосађана, Бабић је центрирао са десног бока, лопта је једно два метра ишла паралелно са гол линијом, дошла до Трујића, који се мало поигравао, а онда је убацио у мрежу за 1:1.
Осокољени поготком, Новосађани су у финишу полувремена жестоко притисли Нишлије, па се у 43. минуту Палочевић нашао у шанси, али је Војводина добила само корнер, а у зауставном времену Вукасовић је са ивице шеснаестерца гађао даљи угао, али је био непрецизан. На одмору је било 1:1.

У наставку утакмице, први је запретио Раднички и то из прекида у 50. минуту. Саша Стојановић је шутирао са око 25 метара, али преко гола. Но, иницијатива је потом прешла на страну домаћег тима и, пет минута касније, Војводина је имала добру шансу. После једног дубинског паса, Кнежевић је примио лопту, али је отишао сувише удесно, шутирао готово из „мртвог“ угла, у ближи угао, али Зоговић је поново био на висини задатка. У 68. минуту поново је Вукасовић опробао свој одличан ударац, голман Радничког је још једном правовремено интервенисао.

Нишлије нису пуно ризиковале у игри, трудиле су се да што боље затворе прилазе свом голу, а повремено су имале проблема са корпулентним Трујићем, који је играо доста агресивно, али није успевао да конкретно угрози гол Нишлија. Имала је Војводина неких полуприлика, међутим, како се меч ближио крају, све је мање било узбуђења. У 85. минуту, покушао је Мелег из прекида са око 27 метара, али је та лопта била лак плен за Зоговића. Раднички је игром показивао да је задовољан резултатом, нишки тим се трудио да потроши минуте и у томе је и успео.

Последње узбуђење видели смо у 93. минуту, када је, након продора и центаршута Антића, Мелег затресао мрежу Нишлија, али се у тој ситуацији послужио руком, па је судија Широки показао слободан ударац у корист Радничког, што је изазвало незадовољство домаћих, али арбитар је ускоро показао на центар за коначних: Војводина-Раднички 1:1.

Раставац: Можемо да будемо задовољни

Тренер Радничког Милан Раставац нам је одмах након меча дао своје виђење дуела у Новом Саду:

-Мислим да смо и ми и Војводина приказали добар фудбал и да је утакмица оправдала епитет дербија. За противника смо имали екипу која зна да игра фудбал, која је то и показала, а ми смо успевали да их угрожавамо, али не у оној мери у којој смо то желели. За нешто више, фалило је мало куражи. Но, објективно, ово је било тешко гостовање и мислим да можемо да будемо задовољни-рекао је Раставац, одмах након утакмице у Новом Саду.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ВОЈВОДИНА-РАДНИЧКИ 1:1 (1:1)