Вести

Нишлије покисле у Лучанима

radnicki vozdovac_29

Раднички је изгубио веома важну утакмицу на старту плеј-офа. У мечу са једним од директних конкурената за место које води у Европу, Нишлије су у Лучанима поражене од Младости 3:2 и склизнуле на седмо место табеле, са пет бодова заостатка за вечерашњим ривалом и  четири иза екипе Напретка. У равноправној игри, Младост је била конкретнија и освојила је три вредна бода.

Тешко је било контролисати лопту по клизавом терену, јер је у Лучанима читавог дана падала киша, али терен је био добро припремљен, па су гледаоци видели добар фудбал. Од старта је било занимљиво. Прву шансу имала је Младост у 12. минуту, када је Зврко добро шутирао са око 20 метара, али је Зоговић укротио његов ударац. Три минута касније, шут је, на другој страни, опробао и Марко Томић, али је и Росић демонстрирао будност.

И онда, у 19. минуту, Раднички је повео. Лазар Арсић је, након сјајног дриблинга, омогућио себи шут, опалио је искоса са десетак метара и прецизним ударцем погодио мрежу Младости. Нишлије су на ефектан начин повеле-0:1.

Само два минута касније, у 21. минуту, Младост је могла до изједначења када се Симић нашао у шанси, али је, са седам метара удаљености, шутирао преко гола. Но, оно што тада нису успели, Лучанци су постигли у 29. минуту. Слободан ударац извео је Пејовић, одбрана Радничког се лоше поставила, а њену конфузију искористио је дефанзивац Синиша Саничанин и готово неометан, са 7-8 метара, главом пласирао лопту у десни угао Зоговићевог гола-1:1.

Пред крај полувремена, Младост је могла до потпуног преокрета. У 42. минуту домаћин је извео брз контранапад, Зврко је проиграо Радивојевића, овај упутио центаршут, а Петровића је по клизавом терену лопта преварила и стигла до Андрића, који се нашао, неометан на седам метара од гола, али је шутирао преко пречке. Доста среће имао је Раднички у том моменту, на полувремену је било 1:1.

У наставку, у игру је ушао Голубовић и испоставило се да је овај играч био џокер тренера Миловановића. Већ у 50. минуту Лучанци су повели 2:1, након брзе акције у којој је Андрић асистирао Голубовићу који се нашао на правом месту и сместио је лопту иза Зоговићевих леђа-2:1.

Раднички је у 55. минуту могао до изједначења, када је Којић у повољној ситуацији желео да проигра једног саиграча, али овом је лопта отишла иза леђа и шанса је пропала. Нишлије су потом напале из свих оружја, али ускоро су примиле и трећи гол. Лепа акција Младости у којој су учестововали Тумбасевић, Радивојевић и Андрић крунисана је поготком Голубовића за огромних 3:1.

Андрић је у 72. минуту могао да дотуче Нишлије, али је Зоговић одбранио његов ударац из непосредне близине, а све што је Раднички успео да уради до краја меча је да смањи на 3:2 и то Евроголом Арсића, који је извео слободан ударац са преко 20 метара, а лопта је као торпедо погодила стативу и завршила у мрежи…

ПЛЕЈ-ОФ СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ: МЛАДОСТ–РАДНИЧКИ 3:2 (1:1)