Vesti

Nišlije pokisle u Lučanima

radnicki vozdovac_29

Radnički je izgubio veoma važnu utakmicu na startu plej-ofa. U meču sa jednim od direktnih konkurenata za mesto koje vodi u Evropu, Nišlije su u Lučanima poražene od Mladosti 3:2 i skliznule na sedmo mesto tabele, sa pet bodova zaostatka za večerašnjim rivalom i  četiri iza ekipe Napretka. U ravnopravnoj igri, Mladost je bila konkretnija i osvojila je tri vredna boda.

Teško je bilo kontrolisati loptu po klizavom terenu, jer je u Lučanima čitavog dana padala kiša, ali teren je bio dobro pripremljen, pa su gledaoci videli dobar fudbal. Od starta je bilo zanimljivo. Prvu šansu imala je Mladost u 12. minutu, kada je Zvrko dobro šutirao sa oko 20 metara, ali je Zogović ukrotio njegov udarac. Tri minuta kasnije, šut je, na drugoj strani, oprobao i Marko Tomić, ali je i Rosić demonstrirao budnost.

I onda, u 19. minutu, Radnički je poveo. Lazar Arsić je, nakon sjajnog driblinga, omogućio sebi šut, opalio je iskosa sa desetak metara i preciznim udarcem pogodio mrežu Mladosti. Nišlije su na efektan način povele-0:1.

Samo dva minuta kasnije, u 21. minutu, Mladost je mogla do izjednačenja kada se Simić našao u šansi, ali je, sa sedam metara udaljenosti, šutirao preko gola. No, ono što tada nisu uspeli, Lučanci su postigli u 29. minutu. Slobodan udarac izveo je Pejović, odbrana Radničkog se loše postavila, a njenu konfuziju iskoristio je defanzivac Siniša Saničanin i gotovo neometan, sa 7-8 metara, glavom plasirao loptu u desni ugao Zogovićevog gola-1:1.

Pred kraj poluvremena, Mladost je mogla do potpunog preokreta. U 42. minutu domaćin je izveo brz kontranapad, Zvrko je proigrao Radivojevića, ovaj uputio centaršut, a Petrovića je po klizavom terenu lopta prevarila i stigla do Andrića, koji se našao, neometan na sedam metara od gola, ali je šutirao preko prečke. Dosta sreće imao je Radnički u tom momentu, na poluvremenu je bilo 1:1.

U nastavku, u igru je ušao Golubović i ispostavilo se da je ovaj igrač bio džoker trenera Milovanovića. Već u 50. minutu Lučanci su poveli 2:1, nakon brze akcije u kojoj je Andrić asistirao Goluboviću koji se našao na pravom mestu i smestio je loptu iza Zogovićevih leđa-2:1.

Radnički je u 55. minutu mogao do izjednačenja, kada je Kojić u povoljnoj situaciji želeo da proigra jednog saigrača, ali ovom je lopta otišla iza leđa i šansa je propala. Nišlije su potom napale iz svih oružja, ali uskoro su primile i treći gol. Lepa akcija Mladosti u kojoj su učestovovali Tumbasević, Radivojević i Andrić krunisana je pogotkom Golubovića za ogromnih 3:1.

Andrić je u 72. minutu mogao da dotuče Nišlije, ali je Zogović odbranio njegov udarac iz neposredne blizine, a sve što je Radnički uspeo da uradi do kraja meča je da smanji na 3:2 i to Evrogolom Arsića, koji je izveo slobodan udarac sa preko 20 metara, a lopta je kao torpedo pogodila stativu i završila u mreži…

PLEJ-OF SUPERLIGE SRBIJE: MLADOST–RADNIČKI 3:2 (1:1)