Вести

Раднички славио против Јавора

radnicki - vozdovac 3

Раднички је у 33. колу славио против Јавор Матиса са 2:0. Стрелци на мечу били су Булатовић у 20. минуту и Нома у 67. минуту. Меч је одигран по хладном времену што је условило мали број гледалаца, тек око 500 Мераклија бодрило је Раднички на овом мечу.

Након спорог почетка, прву прилику Раднички је имао после фаула над Булатовићем у 9. минуту. Траванчић је извео прекид по левој страни, а на центаршут Босанца касно је реаговао Булатовић, те је његов млак покушај завршио у гол ауту. Три минута касније Петровић је са своје половине пробао да пронађе Траванчића, а он је грудима покушао да укроти лопту, испречио се неко из одбране гостију, а одбитак је дошао до Којића који је силовито шутирао са десетак метара, пречка је у том тренутку била савезник Ђогатовића.

viber imageНакон корнера у 20. минуту, који је извео Траванчић, Ђогатовић је неспретно реаговао, спетљао се у покушају да ухвати лопту, а одлично је реаговао Радош Булатовић. Високи дефанзивац је казнио несмотрен потез чувара мреже гостујуће екипе, на општу радост малобројне нишке публике, на семафору је стајало 1:0.

Поново је опасност по Ивањичане био Траванчић, одбрана му је у 28. минуту дала превише простора, а он се несметано наместио на ударац. Крајњим напорима Ђогатовић је парадом успео да неутралише опасност. Шест минута касније, поново се опробао Траванчић, али је био изблокиран. Иако је Раднички имао контролу поседа у наставку првог полувремена, уз очајну игру гостујућег тима, мреже се нису поново тресле и првих 45 минута завршено је минималном предношћу Радничког.
Друго полувреме наставило се иницијативом домаћина, опробали су се Траванчић, Којић и затим Мркић, али је одбрана благовремено неутралисала опасност по гол Ђогатовића. Нова стопостотна шанса за Раднички виђена је у 56. минуту, Мркић је упослио Којића, а искусном нападачу недостајало је мало среће да искористи зицер прилику и увећа предност домаћина.

Поново је „Реал са Нишаве“ искористио прилику из прекида, у 68. минут након корнера лопта долази до Којића, Лозничанин је спустио до Номе, који је прецизно пласирао лопту под пречку за 2:0 и свој првенац у дресу Радничког. Могао је Раднички у 86. минуту до трећег гола, Апостоловић је по левој страни нашао Ному, а овог пута фортуна му је окренула леђа те је са неколико метара шутирао преко гола.

До краја меча није било више узбуђења, Раднички се реванширао Јавору за пораз из регуларног дела сезоне, те ће на крилима вечерашње победе путовати на мегдан Напретку у Крушевцу, тај меч игра се у недељу 7. маја од 19 часова.

Раставац: Значиће нам ова победа

Милан Раставац

- Честитао бих играчима који су показали знатно више него у претходној утакмици са Јавором. Имали смо доста више ситуација у којима смо успели да се припремимо онако како ми желимо и претимо у фази напада . Имамо серију успешних резултата иза себе, али и серију важних мечева испред нас. Радујем се победи и мислим да ће нам пуно значити у завршници сезоне - рекао је Раставац.

Срђан Васиљевић

- Честитам Радничком на победи. Имали су данас императив победе и идеју коју покушавају да спроведу у дело, које се зове Европа. На прохладном времену Раднички је играо са препознатљивим стилом игре који мој колега Мима гура. Не могу рећи да сам незадовољан, пораз боли, али неке ствари које сам видео, посебно код младих играча ме радују. Покушаћемо да то до краја сезоне исправимо и завршимо је како то доликује – рекао је Васиљевић

Суперлига 33. коло: Раднички – Јавор Матис 2:0 (1:0)
Стрелци: Булатовић (20′), Нома (67′)
Стадион: Чаир, Ниш
Картони: Митровић (Раднички); Илић (Јавор)