Вести

За бод ближи Европи

0-02-05-69c1a1c624a13a734b88d0f2b5bb8b90f0e096f26e691cbdad1375bae7849ec8_full

Ремијем у Новом Саду, Раднички је за један бод ближи месту које води у Европу, али ће у последња два кола, против Партизана и Црвене звезде, имати најтежи могући пут до пласмана у квалификације за Лигу Европе. Ни на четвртој узастопној утакмици Нишлије нису примиле гол, али су, након три узастопне победе, на новосадском „Карађорђу“ морале да се задовоље ремијем: Војводина-Раднички Ниш 0:0.

У мечу без много шанси, Раднички је показивао већу жељу за победом, трудио се да игра офанзивније, нарочито у последњих двадесет и „кусур“ минута када је имао играча више на терену. Но, недостајало је мало више креације и ефикасности у завршницама акција. Са друге стране, Војводина је стрпљиво чекала своје шансе, али, поготово у првих 45 минута, готово ниједном није успела да угрози гол Зоговића.

Након прилично незанимљивог фудбала у првој половини полувремена, Раднички је први запретио. У 23. минуту Лазар Арсић је најзад дочекао позицију за шут, наместио је лопту на левицу, али је његов ударац завршио неколико сантиметара поред стативе. До краја полувремена, оба тима су се више трудила да затворе прилазе свом голу, па неких озбиљнијих шанси није било. У 43. минуту Новосађани су затресли мрежу гостију, али је судија Пипер оправдано поништио погодак, јер је Спремо начинио прекршај над Станковићем. На одмору је било 0:0.

У наставку, „Воша“ је прва припретила. У 59. минуту Лакићевић је добро прошао по десној страни, упутио оштру и употребљиву лопту пред гол Нишлија, на њу је натрчао Зличић, али је Зоговић феноменално одбранио и још једном демонстрирао да се налази у великој форми…

Раднички је од 71. минута имао играча више, јер је судија Пипер искључио Богдана Планића. Штопер Војводине најпре је добио жути картон због фаула, а после приговора арбитар из Чачка показао му је и други картон, овог пута црвени. Нишлије су тада кренуле још офанзивније ка голу Новосађана, али то је отварало више простора за контранападе и из једне такве ситуације домаћи тим је дошао у ситуацију да поведе. У 80. минуту, Новосађани су одузели лопту и извели брзу акцију, Бабић је проиграо Трујића, а овај упутио пас Кнежевићу, који је шутирао са ивице шеснаестерца, јако и непрецизно. Лопта је отишла преко пречке.0-02-05-9e50664473dae2a913118ad6672cbc410c451397988ed200f7a31fd87e3d9454_full

Но, Нишлије се нису задовољиле бодом, наставиле су да нападају и у последњих десетак минута имале су две веома добре прилике. Најпре се, у 83. минуту, Којић спетљао у ситуацији у „један на један“ у којој је сигурно могао и боље да реагује, али му је Роцков кренуо у сусрет, скратио угао и одбранио. У 87. минуту Раднички је имао сјајну прилику да реши утакмицу у своју корист. После лепе комбинације, Павле Попара се нашао на десетак метара од Роцкова, шутирао, али је голман Војводине феноменално интервенисао и одбранио његов шут, пославши лопту у корнер.

До краја меча, није било више узбуђења, остало је 0:0 у игри која ће се брзо заборавити…

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: ВОЈВОДИНА-РАДНИЧКИ 0:0
Нови Сад, 13. маја.
Стадион „Карађорђе“.
Гледалаца: 800.
Судија: Петар Пипер (Чачак).
Жути картони: Трујић, Спремо, Јованчић, Стаменић, Кнежевић (Војводина), Јовановић, Апостоловић (Раднички).
Црвени картон: Богдан Планић (Војводина) у 71. минуту.
ВОЈВОДИНА: Роцков, Лакићевић, Планић, Ковачевић, Антић, Јованчић, С.Бабић (од 84. Бемпах), Спремо (од 67. Вукасовић), Зличић, Стаменић (од 64. Кнежевић), Трујић.
РАДНИЧКИ: Зоговић, Александар Јовановић, Петровић (од 72. Апостоловић), Милош Живковић, Станковић, Томић, Арсић, Нома, Траванчић (од 63. Попара), Мркић (од 72. Станојевић), Којић.

Раставац: Коме треба ова тензија!?

*Милан Раставац, тренер Радничког:

- Ово, дефинитивно, није била добра утакмица, јер је тензија, настала уочи меча, била неиздржива. Већ други пут у кратком периоду нама се, због некаквог пада квота, пришива некаква „намештаљка“ и, баш као и у Лучанима, испоставило се да то није тачно. Али, тешко је било изборити се са тим, концентрисати се само на игру и противника и стићи до жељеног резултата. То нас је толико пореметило да ова утакмица није пријала ни њима, ни нама, ни судији, ни гледаоцима, на послетку вероватно ни новинарима. Ми смо тим који се бори за излазак у Европу. Не знам коме то смета да се ми боримо. Ова Војводина је прошле године за бод била боља од нас и отишла у европско такмичење, шта је сад ту чудно да се ми ове године боримо и покушамо да се изборимо. Нисмо незадовољни бодом, иако смо желели победу. Но, иритирају нас све ове приче, дефинитивно нисмо имуни на њих и зато на овој утакмици нисмо изгледали онако како смо желели и како смо се припремали. Али, разумем играче који нису могли да превазиђу тензију, насталу услед ових прича. И питамо се шта ће тек бити уочи ове утакмице са Партизаном. Но, ми ћемо играти и борићемо се до краја. Само за нас!