Vesti

Za bod bliži Evropi

0-02-05-69c1a1c624a13a734b88d0f2b5bb8b90f0e096f26e691cbdad1375bae7849ec8_full

Remijem u Novom Sadu, Radnički je za jedan bod bliži mestu koje vodi u Evropu, ali će u poslednja dva kola, protiv Partizana i Crvene zvezde, imati najteži mogući put do plasmana u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ni na četvrtoj uzastopnoj utakmici Nišlije nisu primile gol, ali su, nakon tri uzastopne pobede, na novosadskom „Karađorđu“ morale da se zadovolje remijem: Vojvodina-Radnički Niš 0:0.

U meču bez mnogo šansi, Radnički je pokazivao veću želju za pobedom, trudio se da igra ofanzivnije, naročito u poslednjih dvadeset i „kusur“ minuta kada je imao igrača više na terenu. No, nedostajalo je malo više kreacije i efikasnosti u završnicama akcija. Sa druge strane, Vojvodina je strpljivo čekala svoje šanse, ali, pogotovo u prvih 45 minuta, gotovo nijednom nije uspela da ugrozi gol Zogovića.

Nakon prilično nezanimljivog fudbala u prvoj polovini poluvremena, Radnički je prvi zapretio. U 23. minutu Lazar Arsić je najzad dočekao poziciju za šut, namestio je loptu na levicu, ali je njegov udarac završio nekoliko santimetara pored stative. Do kraja poluvremena, oba tima su se više trudila da zatvore prilaze svom golu, pa nekih ozbiljnijih šansi nije bilo. U 43. minutu Novosađani su zatresli mrežu gostiju, ali je sudija Piper opravdano poništio pogodak, jer je Spremo načinio prekršaj nad Stankovićem. Na odmoru je bilo 0:0.

U nastavku, „Voša“ je prva pripretila. U 59. minutu Lakićević je dobro prošao po desnoj strani, uputio oštru i upotrebljivu loptu pred gol Nišlija, na nju je natrčao Zličić, ali je Zogović fenomenalno odbranio i još jednom demonstrirao da se nalazi u velikoj formi…

Radnički je od 71. minuta imao igrača više, jer je sudija Piper isključio Bogdana Planića. Štoper Vojvodine najpre je dobio žuti karton zbog faula, a posle prigovora arbitar iz Čačka pokazao mu je i drugi karton, ovog puta crveni. Nišlije su tada krenule još ofanzivnije ka golu Novosađana, ali to je otvaralo više prostora za kontranapade i iz jedne takve situacije domaći tim je došao u situaciju da povede. U 80. minutu, Novosađani su oduzeli loptu i izveli brzu akciju, Babić je proigrao Trujića, a ovaj uputio pas Kneževiću, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, jako i neprecizno. Lopta je otišla preko prečke.0-02-05-9e50664473dae2a913118ad6672cbc410c451397988ed200f7a31fd87e3d9454_full

No, Nišlije se nisu zadovoljile bodom, nastavile su da napadaju i u poslednjih desetak minuta imale su dve veoma dobre prilike. Najpre se, u 83. minutu, Kojić spetljao u situaciji u „jedan na jedan“ u kojoj je sigurno mogao i bolje da reaguje, ali mu je Rockov krenuo u susret, skratio ugao i odbranio. U 87. minutu Radnički je imao sjajnu priliku da reši utakmicu u svoju korist. Posle lepe kombinacije, Pavle Popara se našao na desetak metara od Rockova, šutirao, ali je golman Vojvodine fenomenalno intervenisao i odbranio njegov šut, poslavši loptu u korner.

Do kraja meča, nije bilo više uzbuđenja, ostalo je 0:0 u igri koja će se brzo zaboraviti…

SUPERLIGA SRBIJE: VOJVODINA-RADNIČKI 0:0
Novi Sad, 13. maja.
Stadion „Karađorđe“.
Gledalaca: 800.
Sudija: Petar Piper (Čačak).
Žuti kartoni: Trujić, Spremo, Jovančić, Stamenić, Knežević (Vojvodina), Jovanović, Apostolović (Radnički).
Crveni karton: Bogdan Planić (Vojvodina) u 71. minutu.
VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić, Kovačević, Antić, Jovančić, S.Babić (od 84. Bempah), Spremo (od 67. Vukasović), Zličić, Stamenić (od 64. Knežević), Trujić.
RADNIČKI: Zogović, Aleksandar Jovanović, Petrović (od 72. Apostolović), Miloš Živković, Stanković, Tomić, Arsić, Noma, Travančić (od 63. Popara), Mrkić (od 72. Stanojević), Kojić.

Rastavac: Kome treba ova tenzija!?

*Milan Rastavac, trener Radničkog:

- Ovo, definitivno, nije bila dobra utakmica, jer je tenzija, nastala uoči meča, bila neizdrživa. Već drugi put u kratkom periodu nama se, zbog nekakvog pada kvota, prišiva nekakva „nameštaljka“ i, baš kao i u Lučanima, ispostavilo se da to nije tačno. Ali, teško je bilo izboriti se sa tim, koncentrisati se samo na igru i protivnika i stići do željenog rezultata. To nas je toliko poremetilo da ova utakmica nije prijala ni njima, ni nama, ni sudiji, ni gledaocima, na posletku verovatno ni novinarima. Mi smo tim koji se bori za izlazak u Evropu. Ne znam kome to smeta da se mi borimo. Ova Vojvodina je prošle godine za bod bila bolja od nas i otišla u evropsko takmičenje, šta je sad tu čudno da se mi ove godine borimo i pokušamo da se izborimo. Nismo nezadovoljni bodom, iako smo želeli pobedu. No, iritiraju nas sve ove priče, definitivno nismo imuni na njih i zato na ovoj utakmici nismo izgledali onako kako smo želeli i kako smo se pripremali. Ali, razumem igrače koji nisu mogli da prevaziđu tenziju, nastalu usled ovih priča. I pitamo se šta će tek biti uoči ove utakmice sa Partizanom. No, mi ćemo igrati i borićemo se do kraja. Samo za nas!