Вести

Црвена звезда јача на почетку првенства

CZV 3:0 RADNICKI

На првој овосезонској утакмици ФК “Раднички” изгубио је од ФК “Црвена звезда” на стадиону “Рајко Митић” у Београду. Звезда је имала одмах на почетку утакмице имала велику прилику да поведе. Канга је у 3. минуту избацио Пешића пред гол Радничког, али је рођени Нишлија гађао преко гола Браћа. Два минута касније запретио је и Раднички, тако да је Звездин голман морао да интервенише да се резултат не би променио. Арсић је шутирао искоса из слободног ударца, иако су сви у шеснаестерцу очекивали центаршут, међутим, Кахриман је био присебан и избацио лопту изван оквира гола.

Изузетно топло време за игру, натерало је судију Васића да у 24. минуту игре дозволи екипама тајм-аут за неопходно освежење. Тренери Владан Милојевић и Петер Пакулт искористили су предах да дају још понеки савет својим играчима.

Нову шансу за Звезду је имао Александар Пешић у 28. минуту, али она није била реализована. Додавање Стојковића избацило је нападача Звезде пред гол Браћа, међутим, он није био прецизан.

Ипак, десетак минута касније Звезда је повела резултатом 1:0. Најпре се у 39. минуту голман Браћ бацио, али није могао да заустави лопту која је после шута Канге погодила стативу, а само минут касније мрежа му се затресла. Аџић је преварио дефанзивце Радничког, убацио лопту са леве стране у срце шеснаестерца и као на тацни упослио Александра Пешића, који је из трећег покушаја постигао гол .

Почетка другог полувремена обележиле су прилике Црвене звезде да повећа вођство. Упркос томе, до другог гола Звезда је дошла пре свега због неопрезности Томића, који је вратио лопту ка свом голману, а Браћ није видео Срнића, који је “украо” лопту и лако затресао празну мрежу Радничког за вођство од 2:0. Учвршћено вођство омогућило је тренеру Милојевићу да одмах из игре изведе Аџића и Пешића, а на терен пошаље Милијаша и Боаћија. Једну од прилика има је Милијаш у 73. минуту, када је шутирао из слободног ударца, који је изнудио Савић после солопродора. Само минут касније Доналд је био прецизнији од њега, али је упркос томе Браћ одличном интервенцијом сачувао мрежу.

Прилику за Раднички у 83. минуту имао је Арсић, после изблокираног ударца Номе. Ипак, није био прецизан , пребацио је живи зид црвено-белих, али и Кахриманов гол.

Крајњи резултат утакмице 3:0 је “донео” Срнић, шутем искоса са леве стране у 87. минуту.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

Пакулт: Недостаје нам искуство

Шеф стручног штаба Петер Пакулт позвао је на стрпљење када је у питању игра Радничког.

“Претрпели смо велике промене у самој екипи и морамо много да радимо. Морамо да нађемо замене за све оне старе играче који су напустили екипу, јер нам недостаје искуство. Видели смо да је Звезда већ у такмичарској форми. Имају четири меча иза себе, тако да су отишли много даље од нас што се тиче саме игре”, истакао је Пакулт.

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић истиче да није у потпуности задовољан игром свог тима.

“Наши циљеви су увек велики, као што сам и рекао пре утакмице. После исцрпљујуће утакмице у четвртак желео сам да видим ментално понашање мог тима, како ће се окренути ка домаћем првенству. Ово је једна професионална победа која је могла да се заврши са још више погодака. Било је доста добрих елемената, али има и доста тога да исправљамо”, оценио је Милојевић.