Vesti

Crvena zvezda jača na početku prvenstva

CZV 3:0 RADNICKI

Na prvoj ovosezonskoj utakmici FK “Radnički” izgubio je od FK “Crvena zvezda” na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu. Zvezda je imala odmah na početku utakmice imala veliku priliku da povede. Kanga je u 3. minutu izbacio Pešića pred gol Radničkog, ali je rođeni Nišlija gađao preko gola Braća. Dva minuta kasnije zapretio je i Radnički, tako da je Zvezdin golman morao da interveniše da se rezultat ne bi promenio. Arsić je šutirao iskosa iz slobodnog udarca, iako su svi u šesnaestercu očekivali centaršut, međutim, Kahriman je bio priseban i izbacio loptu izvan okvira gola.

Izuzetno toplo vreme za igru, nateralo je sudiju Vasića da u 24. minutu igre dozvoli ekipama tajm-aut za neophodno osveženje. Treneri Vladan Milojević i Peter Pakult iskoristili su predah da daju još poneki savet svojim igračima.

Novu šansu za Zvezdu je imao Aleksandar Pešić u 28. minutu, ali ona nije bila realizovana. Dodavanje Stojkovića izbacilo je napadača Zvezde pred gol Braća, međutim, on nije bio precizan.

Ipak, desetak minuta kasnije Zvezda je povela rezultatom 1:0. Najpre se u 39. minutu golman Brać bacio, ali nije mogao da zaustavi loptu koja je posle šuta Kange pogodila stativu, a samo minut kasnije mreža mu se zatresla. Adžić je prevario defanzivce Radničkog, ubacio loptu sa leve strane u srce šesnaesterca i kao na tacni uposlio Aleksandra Pešića, koji je iz trećeg pokušaja postigao gol .

Početka drugog poluvremena obeležile su prilike Crvene zvezde da poveća vođstvo. Uprkos tome, do drugog gola Zvezda je došla pre svega zbog neopreznosti Tomića, koji je vratio loptu ka svom golmanu, a Brać nije video Srnića, koji je “ukrao” loptu i lako zatresao praznu mrežu Radničkog za vođstvo od 2:0. Učvršćeno vođstvo omogućilo je treneru Milojeviću da odmah iz igre izvede Adžića i Pešića, a na teren pošalje Milijaša i Boaćija. Jednu od prilika ima je Milijaš u 73. minutu, kada je šutirao iz slobodnog udarca, koji je iznudio Savić posle soloprodora. Samo minut kasnije Donald je bio precizniji od njega, ali je uprkos tome Brać odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

Priliku za Radnički u 83. minutu imao je Arsić, posle izblokiranog udarca Nome. Ipak, nije bio precizan , prebacio je živi zid crveno-belih, ali i Kahrimanov gol.

Krajnji rezultat utakmice 3:0 je “doneo” Srnić, šutem iskosa sa leve strane u 87. minutu.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

Pakult: Nedostaje nam iskustvo

Šef stručnog štaba Peter Pakult pozvao je na strpljenje kada je u pitanju igra Radničkog.

“Pretrpeli smo velike promene u samoj ekipi i moramo mnogo da radimo. Moramo da nađemo zamene za sve one stare igrače koji su napustili ekipu, jer nam nedostaje iskustvo. Videli smo da je Zvezda već u takmičarskoj formi. Imaju četiri meča iza sebe, tako da su otišli mnogo dalje od nas što se tiče same igre”, istakao je Pakult.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević ističe da nije u potpunosti zadovoljan igrom svog tima.

“Naši ciljevi su uvek veliki, kao što sam i rekao pre utakmice. Posle iscrpljujuće utakmice u četvrtak želeo sam da vidim mentalno ponašanje mog tima, kako će se okrenuti ka domaćem prvenstvu. Ovo je jedna profesionalna pobeda koja je mogla da se završi sa još više pogodaka. Bilo je dosta dobrih elemenata, ali ima i dosta toga da ispravljamo”, ocenio je Milojević.