Вести

Неколико новајлија на “Чаиру”, успешна генерална проба са Сутјеском

800x600_Radnicki-Partizan-Aca-Jovanovic-kapiten-foto-Vanja-Keser

Аутор: М. Јовановић Извор: Јужне вести Фото: Вања Кесер

Раднички је у “завршној фази преговора” са Стојановићем, Аксентијевићем, Голубовићем и голманима Живковићем и Браћем, кажу за Јужне вести у нишком клубу. Сви сем Живковића су наступили на “Чаиру” на последњој контролној утакмици са Сутјеском, коју су “мераклије” добиле са 3:0.

Иако је већ у првим данима прелазног рока за Раднички потписао голман Вјекослав Андрич, они су нашли боља решења за позицију међу стативама, у виду Младена Живковића и Бојана Браћа, па ће са Словенцем вероватно прекинути сарадњу.

Живковић стиже из Новог Пазара, где је у првом делу прошле сезоне био стандардан, али је у пролећном делу постао други голман, док Браћ долази из словачког друголигаша Дукла Банска Бистрица.

Ускоро ће озваничити сарадњу и шпиц Славиша Стојановић, који долази из израелске друге лиге. Ту је и штопер Никола Аксентијевић, досадашњи играч Војводине, као и Партизанов 21-годишњи нападач Марко Голубовић.

Иако је као потенцијално појачање у одбрани помињан горостасни Марко Клисура, Раднички са њим није успео да се договори, па је и даље дефанзивни ред слабија страна Нишлија.

Што се тиче утакмице са Сутјеском на “Чаиру”, домаћи су углавном били бољи ривали и дошли у вођство већ након 13. минута, када је Лазар Арсић изнудио, а онда и реализовао пенал. Оба тима су јефтино губила лопте, па је ретко која акција ишла до краја.

У 2. делу је предност дуплирао Марко Мркић још једним пеналом, јер га је Радишић, баш као и Арсића у 1. полувремену, оборио у казненом простору. Само 2 минута касније Марко Томић је по страни поново упослио Мркића, који је био прецизан и погодио у угао гола.

Ово је била последња утакмица нишког клуба пред суперлигашко такмичење, коју ће Раднички почети на стадиону “Рајко Митић” против Црвене звезде у недељу 23. јула од 19 сати.

Иначе, сезонских улазница још нема у продаји, а у нишком клубу кажу да ће стићи наредне недеље, када би требало да се нађу у продаји.