Вести

Успешна генерална проба у дуелу са “Сутјеском”

Radnički - Sutjeska 3:0

На данашњој пробној утакмици уочи почетка домаћег првенства ФК Раднички је победио са 3:0 никшићку “Сутјеску“.

Прво полувреме је завршено резултатом 1:0 у корист “Радничког”. Гол је постигао Лазар Арсић из казненог ударца, који је досуђен због грубог старта над њим. Током целог првог полувремена фудбалери нишког клуба су показивали уиграност и одлучност коју се задржали до краја меча. Иако је ово била пријатељска утакмица фудбалери Радничког су се потрудили да покажу свој максимум у игри и оправдају поверење које им је указао шеф стручног штаба Петер Пакулт.

У другом полувремену Марко Мркић постиже гол, такође из пенала и доводи „Раднички“ у вођство од 2:0. Током целог другог полувремена није јењавала жеља Нишлија за победом, иако су водили са два гола разлике. Убрзо након свог првог гола Мркић постиже још један гол против  Сутјеске, која је освајача купа и двоструки шампион Црне Горе.

Коначним резултатом од 3:0 фудбалери “Радничког” завршили су генералну пробу пред почетак првенства. Уколико је судити по данашњој игри, коју су презентовали наши фудбалери могу се очекивати више него задовољавајући резултати и узбудљива сезона, коју ће Нишлије започети утакмицом против „Црвене Звезде“ на стадиону “Рајко Митић” у недељу 23. јула у Београду.