Vesti

Uspešna generalna proba u duelu sa “Sutjeskom”

Radnički - Sutjeska 3:0

Na današnjoj probnoj utakmici uoči početka domaćeg prvenstva FK Radnički je pobedio sa 3:0 nikšićku “Sutjesku“.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 1:0 u korist “Radničkog”. Gol je postigao Lazar Arsić iz kaznenog udarca, koji je dosuđen zbog grubog starta nad njim. Tokom celog prvog poluvremena fudbaleri niškog kluba su pokazivali uigranost i odlučnost koju se zadržali do kraja meča. Iako je ovo bila prijateljska utakmica fudbaleri Radničkog su se potrudili da pokažu svoj maksimum u igri i opravdaju poverenje koje im je ukazao šef stručnog štaba Peter Pakult.

U drugom poluvremenu Marko Mrkić postiže gol, takođe iz penala i dovodi „Radnički“ u vođstvo od 2:0. Tokom celog drugog poluvremena nije jenjavala želja Nišlija za pobedom, iako su vodili sa dva gola razlike. Ubrzo nakon svog prvog gola Mrkić postiže još jedan gol protiv  Sutjeske, koja je osvajača kupa i dvostruki šampion Crne Gore.

Konačnim rezultatom od 3:0 fudbaleri “Radničkog” završili su generalnu probu pred početak prvenstva. Ukoliko je suditi po današnjoj igri, koju su prezentovali naši fudbaleri mogu se očekivati više nego zadovoljavajući rezultati i uzbudljiva sezona, koju će Nišlije započeti utakmicom protiv „Crvene Zvezde“ na stadionu “Rajko Mitić” u nedelju 23. jula u Beogradu.