Вести

БЕЗ СРЕЋЕ У ФИНИШУ ЗА РЕМИ СА ВОЖДОВЦЕМ

radnickivozdovac

Фудбалери Радничког поделили су бодове са Вождовцем, пошто је резултат у утакмици 13. кола Суперлиге Србије био 1:1.

Првих десет минута на стадиону Чаир донело је класично испитивање снага на средини терена, није било шанси, да би први на мечу запретили гости. Играо се 11. минут, када су фудбалери Вождовца извели опасну полуконтру, а велику опасност по свој гол спречио је Томић, који је у одсудном тренутку изблокирао Путинчанина.

Раднички је седам минута касније имао лепу шансу да дође у вођство. Милан Павков је примио лопту у казненом простору Вождовца, ослободио се двојице чувара и шутирао из окрета замало поред гола.

Везиста Вождовца Дуроњић је у 28. минуту силовитим ударцем са преко 20 метара натерао голмана Младена Живковића да направи сјајну параду и то је било све од фудбала за прво полувреме.

Преосталих 20-ак минута протекло је у свађи представника стручног штаба гостију са главним судијом Бојаном Николићем из Крагујевца. Београђани су бурно реаговали на сваку његову одлуку, па је искључење најпре зарадио тренер Вождовца Илија Столица, а за њим још двојица чланова стручног штаба. Занимљиво је да су се тренер и играчи Вождовца на овој утакмици појавили са нацртаним ратничким бојама испод очију.

Друго полувреме оправдало је очекивања, па је нишка публика имала прилику да гледа квалитетан и динамичан фудбал.

У 65. минуту Павков је на 25 метара од гола пресекао пас једног везисте Вождовца и након неколико контаката са лоптом снажно шутирао по земљи, али је био непрецизан.

Вождовац је шокирао Чаир већ у следећем нападу. Дубински пас у свој шеснаестерац голман домаћих Живковић осујетио је боксовањем, а лопта је после његовог избацивања отишла право на ногу  Путинчанину, који је прецизно гађао са више од 35 метара и матирао истрчалог чувара мреже Нишлија, за 0:1.

Шеф стрчног штаба Радничког Милан Ђуричић покушао је да размрда екипу увођењем Славише Стојановића и Ковачевића, и у томе је успео, јер су ова двојица играла главу улогу у великој иницијативи нишког тима у преосталом делу меча.

Ковачевић је у 72. минуту након гужве у казненом простору Вождовца био у солидној прилици да изједначи резултат, али је голман Поповић био одлично постављен.

Колосалну шансу у 81. минуту није реализовао Мркић, а заслужено поравнање стигло је у 87. минуту. Ковачевић је још једном тукао са ивице шеснаестерца, лопта је погодила Луковића у руку, а судија Николић је показао на белу тачку. Сигуран извођач пенала био је Милан Павков, за 1:1.

Овај погодак подигао је публику на ноге и дао крила домаћим фудбалерима, који су свим силама кренули по други гол и тријумф.

Судија је продужио утакмицу за пет минута, а управо је у том периоду Славиша Стојановић имао две стопостотне прилике.

Он је најпре након центаршута Аксентијевића одлично скочио у петерцу и главом послао лопту под саму пречку, а сигуран погодак је невероватном интервенцијом спречио голман Поповић. Само 60 секунди касније Стојановић је ухватио волеј, голман Вождовца поново одбранио и израстао у правог хероја своје екипе.

РАДНИЧКИ – ВОЖДОВАЦ 1:1 (0:0)

Стадион: Чаир, Ниш

Главни судија: Бојан Николић (Крагујевац)

Жути картони: Арсић, Томић (Раднички), Георгијевић, Путинчанин, Јешић (Вождовац)

Раднички: Младен Живковић, Владимир Симуновић, Никола Распоповић, Никола Станковић (од 44. Александар Субић), Никола Аксентијевић, Марко Томић (од 66. Никола Ковачевић), Александар Јовановић, Лазар Арсић, Саша Стојановић (од 66. Славиша Стојановић), Марко Мркић, Милан Павков

Вождовац: Зоран Поповић, Милош Михајлов, Саша Ивковић, Александар Филиповић, Марко Гајић, Марко Путинчанин, Милош Павловић (од 84. Андрија Луковић),  Тодор Петровић, Борко Дуроњић (82. Никола Ћирковић), Александар Јешић, Дејан Георгијевић (од 90. Михаило Перовић)