Вести

Добром игром до убедљиве победе

vs macva

Фудбалери Радничког уписали су другу победу у четири дана у Суперлиги Србије, пошто су у сусрету 19. кола савладали Мачву резултатом 3:0.

Нишки тим је од првог до последњег минута доминирао на терену и потпуно заслужено стигао до важног тријумфа, уз два поготка Милана Павкова и један Риоте Номе.
Раднички је у меч ушао веома офанзивно, играо је високи пресинг на половини гостију, али у првих десет минута није успео да створи шансу за погодак.

И поред тоталне иницијативе домаћег састава, први су запретили Шапчани. Пејовић је у 12. минуту прошао по десном боку, заврнуо лопту у шеснаестерац, а на њу је натрчао Матић и тукао право у голмана Живковића.

Нишлије су брзо одговориле и четири минута касније имале стопостотну прилику, коју је сам искреирао Мркић. Он је примио лопту на неких 25 метара од гола, у пуном трку ушао у казнени простор, шутирао са 12 метара, а одличном интервенцијом истакао се голман Мачве Пулетић.

Изабраници Милана Ђуричића наставили су да притискају госте и то им се исплатило у 23. минуту. Арсић је послао сјајан пас у празан простор за Павкова, који је избегао офсајд замку и рутински са 12-13 метара пласирао лопту у мрежу, за 1:0.

Павкову је пет минута касније мало недостајало да се поново упише у листу стрелаца, али је његов ударац главом, након центаршута Станковића, отишао неколико центиметара изнад пречке.
Друго полувреме играло се у истом ритму као и прво. Нишлије су господариле средином терена, улазиле у прилику, а посебно су се истицали Нома, Арсић и Томић, који су играли без грешке.

Други гол је просто „висио“ у ваздуху и постигнут је у 54. минуту, а у главним улогама били су фудбалери који су учестовали и код првог. Арсић је извео слободан ударац са десне стране, упутио перфектан центаршут, а у шеснаестерцу Мачве најбоље је реаговао Павков и врхом копачке савладао Пулетића, за свој 13. погодак у првенству и друго место на листи стрелаца.

До краја утакмице Раднички је извео још неколико одличних акција које су подигле публику на ноге, прилике нису реализовали Павков, Арсић и Мркић, а коначан резултат постављен је 87. минуту.

Риота Нома и Лазар Арсић су одиграли дупли пас, избацили из игре комплетну одбрамбену линију Мачве, па је Јапанац изашао сам пред Пулетића и закуцао лопту под пречку. Нома је на најбољи могући начин крунисао своју најквалитетнију партију од доласка у Ниш, а уједно је омогућио Арсићу да забележи трећу асистенцију на овом сусрету.

Раднички сада има 30 бодова, остао је на седмом месту, али га од четвртопласираног Вождовца деле само два бода.

РАДНИЧКИ-МАЧВА 3:0 (1:0)
Ниш, 29. новембра-стадион Чаир. Гледалаца: 500. Судија: Драган Чоловић (Рачка). Стрелци: 1:0 Павков 23.- 2:0 Павков 54.- 3:0 Нома 87. Жути картони: Станковић (Раднички), Хрубик, Матић, Јевтић (Мачва).

РАДНИЧКИ: Живковић, Аксентијевић, Станковић, Миладиновић, Симуновић, Томић, Арсић, Нома (од 90. Ковачевић), Мркић, Славиша Стојановић (од 83. Јовановић), Павков.

МАЧВА: Пулетић, Пејовић, Хрубик, Јовановић, Лазаревић (од 66. Јевтић), Ђуришић, Милинковић, Јовановић, Владисављевић, Матић (од 78. Гигић), Марковић (од 74. Јеремић).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

ДРАГАН АНИЧИЋ, МАЧВА: -Врло ћу кратко. Желим само да честитам Радничком на заслуженој победи. Можда је она изражена превисоким резултатом, можда смо заслужили да постигнемо који гол, али то не мења много суштину. Ми смо још нови у овом такмичењу, неискусни, не по годинама играча, колико по малом броју утакмица у елитном рангу. Наш циљ је опстанак и настављамо да се боримо за то.

МИЛАН ЂУРИЧИЋ, РАДНИЧКИ: -Захваљујем колеги на честиткама, ја њему желим што више бодова у наставку такмичења. Ми смо имали тежак задатак. Није лако два пута заредом славити код куће у размаку од само четири дана. Лепо изгледа ових 3:0, али мене највише радује чињеница да нисмо примили гол, после дужег времена. Моја филозофија јесте максимално офанзивна, али сваки тренер ће вам рећи да добар напад креће из одбране. Зато сам у последњих 10 минута највише бринуо управо о томе да сачувамо своју мрежу, иако играчима нисам наредио да се повуку. Све у свему, веома сам задовољан.