Вести

РАДНИЧКИ СРУШИО И ЧУКАРИЧКИ

09-12 nis cuka

Голом Милана Павкова са беле тачке у 89. минуту нишки Раднички је савладао Чукарички са 1:0, везао четврту победу у Суперлиги Србије и са 36 освојених бодова  пробио се на четврто место на табели после 21. кола.

Присутни гледаоци имали су прилику да виде најквалитетнију утакмицу на стадиону Чаир ове јесени, а на крају су се радовали веома значајним бодовима своје екипе.

Лош терен није спречио домаће фудбалере да од првог минута свим силама крену ка голу Чукаричког, а прва стопостотна шасна виђена је у 12. минуту. Станковић је прошао по левој страни, послао одличан центаршут у казнени простор на Павкова, овај је главом гађао под саму пречку, али је већ виђен гол феноменалном интервенцијом спречио голман Београђана Белић.

Само минут касније ударац је са 25 метара опробао Нома, а Белић је поново био на висини задатка.
Раднички је наставио да притиска госте, па су у 18. минуту претили Мркић и Арсић, а лопта је у оба случаја отишла поред гола.

Чукарички се иницијативе Радничког ослободио око 20. минута, а у 25. минуту остао је без Асмира Кајевића, који је незгодно пао и нажалост доживео прелом руке.

Екипа Ненада Лалатовића је своју најбољу прилику на мечу имала у 33. минуту, када је брзоноги Овусу добио лопту у празан простор, избегао офсајд замку и у пуном трку изашао очи у очи са Младеном Живковићем, који му је ушао у шут и одбранио чист зицер.

У другом полувремену први је запретио Чукарички. Мићин је умако чуварима по левој страни, заврнуо лопту у петерац, а катастрофалан терен био је савезник Нишлија, пошто се нога усамљеног Бојића у одсудном тренутку укопала у блату.

Немања Белић је у 60. минуту имао још једну невероватну одбрану, јер је зауставио поушај Јовановића са свега три метра. Капитен Александар Јовановић је минут касније уступио своје местио на терену Славиши Стојановићу, а увођење овог крилног нападача био је пун погодак тренера Милана Ђуричића.

Стојановић је опасним продорима по десном боку уносио немир у редове Чукаричког, а после његовог центарушта у 76. минуту колосалну шансу је имао Миладиновић, чији је ударац главом завршио тик поред стативе.

Раднички је у последњих 10 минута све карте бацио на напад, покушавало се на све могуће начине, а зачетник готово свих квалитетних акција био је Милош Петровић, који је одиграо перфектан меч на позицији задњег везног играча.

Кључни детаљ на овом сусрету догодио се у 87. минуту. Мркић је са десне стране послао центаршут на другу стативу, где је скочио Стојановић и главом спустио лопту на ногу Арсићу, чији је силовит ударац из прве руком изблокирао Пушкарић, па је судија Шегрт без размишљања показао на белу тачку.

Пенал је два минута касније извео Милан Павков и послао лопту у леву, а Белића у десну страну, за свој 14. гол у лиги и велики тријумф Радничког.

РАДНИЧКИ-ЧУКАРИЧКИ 1:0 (0:0)

Ниш, 9. децембра-стадион Чаир. Гледалаца: 2.000. Судија: Јован Шегрт (Београд). Стрелац: 1:0 Павков 89. из пенала. Жути картони: Петровић, Аксентијевић, Миладиновић (Раднички), Пушкарић, Богосавац (Чукарички).

РАДНИЧКИ: Живковић, Аксентијевић, Станковић, Миладиновић, Симуновић, Петровић, Јовановић (од 61. Славиша Стојановић), Арсић (од 90. Распоповић), Нома, Мркић, Павков.

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Доцић, Дринчић, Бојић, Кајевић (од 25. Адамовић), Копитовић, Мићин (од 71. Милојевић), Овусу (од 82. Зорић), Пушкарић, Јовановић, Богосавац.