Vesti

RADNIČKI SRUŠIO I ČUKARIČKI

09-12 nis cuka

Golom Milana Pavkova sa bele tačke u 89. minutu niški Radnički je savladao Čukarički sa 1:0, vezao četvrtu pobedu u Superligi Srbije i sa 36 osvojenih bodova  probio se na četvrto mesto na tabeli posle 21. kola.

Prisutni gledaoci imali su priliku da vide najkvalitetniju utakmicu na stadionu Čair ove jeseni, a na kraju su se radovali veoma značajnim bodovima svoje ekipe.

Loš teren nije sprečio domaće fudbalere da od prvog minuta svim silama krenu ka golu Čukaričkog, a prva stopostotna šasna viđena je u 12. minutu. Stanković je prošao po levoj strani, poslao odličan centaršut u kazneni prostor na Pavkova, ovaj je glavom gađao pod samu prečku, ali je već viđen gol fenomenalnom intervencijom sprečio golman Beograđana Belić.

Samo minut kasnije udarac je sa 25 metara oprobao Noma, a Belić je ponovo bio na visini zadatka.
Radnički je nastavio da pritiska goste, pa su u 18. minutu pretili Mrkić i Arsić, a lopta je u oba slučaja otišla pored gola.

Čukarički se inicijative Radničkog oslobodio oko 20. minuta, a u 25. minutu ostao je bez Asmira Kajevića, koji je nezgodno pao i nažalost doživeo prelom ruke.

Ekipa Nenada Lalatovića je svoju najbolju priliku na meču imala u 33. minutu, kada je brzonogi Ovusu dobio loptu u prazan prostor, izbegao ofsajd zamku i u punom trku izašao oči u oči sa Mladenom Živkovićem, koji mu je ušao u šut i odbranio čist zicer.

U drugom poluvremenu prvi je zapretio Čukarički. Mićin je umako čuvarima po levoj strani, zavrnuo loptu u peterac, a katastrofalan teren bio je saveznik Nišlija, pošto se noga usamljenog Bojića u odsudnom trenutku ukopala u blatu.

Nemanja Belić je u 60. minutu imao još jednu neverovatnu odbranu, jer je zaustavio poušaj Jovanovića sa svega tri metra. Kapiten Aleksandar Jovanović je minut kasnije ustupio svoje mestio na terenu Slaviši Stojanoviću, a uvođenje ovog krilnog napadača bio je pun pogodak trenera Milana Đuričića.

Stojanović je opasnim prodorima po desnom boku unosio nemir u redove Čukaričkog, a posle njegovog centarušta u 76. minutu kolosalnu šansu je imao Miladinović, čiji je udarac glavom završio tik pored stative.

Radnički je u poslednjih 10 minuta sve karte bacio na napad, pokušavalo se na sve moguće načine, a začetnik gotovo svih kvalitetnih akcija bio je Miloš Petrović, koji je odigrao perfektan meč na poziciji zadnjeg veznog igrača.

Ključni detalj na ovom susretu dogodio se u 87. minutu. Mrkić je sa desne strane poslao centaršut na drugu stativu, gde je skočio Stojanović i glavom spustio loptu na nogu Arsiću, čiji je silovit udarac iz prve rukom izblokirao Puškarić, pa je sudija Šegrt bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Penal je dva minuta kasnije izveo Milan Pavkov i poslao loptu u levu, a Belića u desnu stranu, za svoj 14. gol u ligi i veliki trijumf Radničkog.

RADNIČKI-ČUKARIČKI 1:0 (0:0)

Niš, 9. decembra-stadion Čair. Gledalaca: 2.000. Sudija: Jovan Šegrt (Beograd). Strelac: 1:0 Pavkov 89. iz penala. Žuti kartoni: Petrović, Aksentijević, Miladinović (Radnički), Puškarić, Bogosavac (Čukarički).

RADNIČKI: Živković, Aksentijević, Stanković, Miladinović, Simunović, Petrović, Jovanović (od 61. Slaviša Stojanović), Arsić (od 90. Raspopović), Noma, Mrkić, Pavkov.

ČUKARIČKI: Belić, Docić, Drinčić, Bojić, Kajević (od 25. Adamović), Kopitović, Mićin (od 71. Milojević), Ovusu (od 82. Zorić), Puškarić, Jovanović, Bogosavac.