Вести

Спектакуларан преокрет Радничког на Бањици

arsic sajt profil

Фудбалери Радничког победили су Рад на Бањици са 3:2 после спектакуларног преокрета, у утакмици 20. кола Суперлиге Србије.

“Грађевинари” су водили 2:0 пред последњих 25 минута утакмице, да би Нишлије сјајном игром у финишу стигле до велика три бода.

После 0:0 у првих 45 минута, друго полувреме домаћин је отворио поготком Лутовца у 48. минуту, а Милошев је дуплирао предност већ у 55. минуту.

Међутим, 11 минута касније Нома смањује на 2:1 одличном реакцијом и ударцем главом са седам метара, да би пет минута пре краја фантастични Лазар Арсић са два поготка у размаку од 120 секунди у потпуности преокренуо резултат. Арсић је први гол постигао жабицом из слободног ударца са 35 метара, а други шутем из прве са пет метара након сјајне акције својих саиграча и повратног паса Милана Павкова.

Раднички је трећом победом у низу стигао до 33 бода и у зависности од резултата Чукаричког биће пети или шести на табели.

Тим Милана Ђуричића у наредном колу у суботу од 13 сати дочекује Чукарички.

РАД – РАДНИЧКИ 2:3 (0:0)

Београд, 4. децембра. Стадион „Краљ Петар Први“ на Бањици. Гледалаца: 300. Судија: Александар Васић (Нови Жедник). Стрелци: 1:0 Лутовац 48.- 2:0 Милошев 55.- 2:1 Нома 66.- 2:2 Арсић 85.- 2:3 Арсић 86. Жути картони: Мијаиловић, Младеновић, Лукић, Петровић, Вицо (Рад), Миладиновић, М. Живковић (Раднички).

РАД: Дејановић, Стојановић (од 76. Маринковић), Младеновић (од 79. Ризнић), Лутовац, Петровић, Танасијевић, Мијаиловић, Вицо, Милошев, Зоњић, Лукић.

РАДНИЧКИ: М. Живковић, Петровић, Станковић, Миладиновић, Симуновић (од 76. Саша Стојановић), Томић (од 88. Мијаиловић), Нома, Арсић, Славиша Стојановић (од 55. Јовановић), Мркић, Павков.