Vesti

Spektakularan preokret Radničkog na Banjici

arsic sajt profil

Fudbaleri Radničkog pobedili su Rad na Banjici sa 3:2 posle spektakularnog preokreta, u utakmici 20. kola Superlige Srbije.

“Građevinari” su vodili 2:0 pred poslednjih 25 minuta utakmice, da bi Nišlije sjajnom igrom u finišu stigle do velika tri boda.

Posle 0:0 u prvih 45 minuta, drugo poluvreme domaćin je otvorio pogotkom Lutovca u 48. minutu, a Milošev je duplirao prednost već u 55. minutu.

Međutim, 11 minuta kasnije Noma smanjuje na 2:1 odličnom reakcijom i udarcem glavom sa sedam metara, da bi pet minuta pre kraja fantastični Lazar Arsić sa dva pogotka u razmaku od 120 sekundi u potpunosti preokrenuo rezultat. Arsić je prvi gol postigao žabicom iz slobodnog udarca sa 35 metara, a drugi šutem iz prve sa pet metara nakon sjajne akcije svojih saigrača i povratnog pasa Milana Pavkova.

Radnički je trećom pobedom u nizu stigao do 33 boda i u zavisnosti od rezultata Čukaričkog biće peti ili šesti na tabeli.

Tim Milana Đuričića u narednom kolu u subotu od 13 sati dočekuje Čukarički.

RAD – RADNIČKI 2:3 (0:0)

Beograd, 4. decembra. Stadion „Kralj Petar Prvi“ na Banjici. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik). Strelci: 1:0 Lutovac 48.- 2:0 Milošev 55.- 2:1 Noma 66.- 2:2 Arsić 85.- 2:3 Arsić 86. Žuti kartoni: Mijailović, Mladenović, Lukić, Petrović, Vico (Rad), Miladinović, M. Živković (Radnički).

RAD: Dejanović, Stojanović (od 76. Marinković), Mladenović (od 79. Riznić), Lutovac, Petrović, Tanasijević, Mijailović, Vico, Milošev, Zonjić, Lukić.

RADNIČKI: M. Živković, Petrović, Stanković, Miladinović, Simunović (od 76. Saša Stojanović), Tomić (od 88. Mijailović), Noma, Arsić, Slaviša Stojanović (od 55. Jovanović), Mrkić, Pavkov.