The page you were looking for could not be found.

Check the URL for errors.

RADNIČKI – SIGMA OLOMOUC 1:1

turska

Fudbaleri Radničkog remizirali su i u trećoj kontrolnoj utakmici u turskom Beleku.

Niški tim je odigrao 1:1 (1:0) sa trećeplasiranom ekipom najjače češke lige Sigmom Olomouc.

Radnički je u prvom poluvremenu bio bolji rival na terenu, što je materijalizovao pogotkom novajlije Siniše Babića u 25. minutu. Bila je to tečna akcija izabranika Bobana Dmitrovića, pa je lopta nakon 10 dodavanja stigla do Saše Stojanovića, koji je poslao odličan pas završni pas za Babića, a ovaj je sa krilne pozicije utrčao u prazan prostor i rutinski savladao golmana Sigme Rejhla.

U nastavku meča je pretila i veoma kvalitetna ekipa iz Češke, a strelac izjednačujućeg gola bio je Plšek u 68. minutu.

Za Radnički su na ovom meču igrali: Šaranov (od 45. Živković), Petrović, Bulatović (od 45. Aksentijević), Simunović, Subić, Mićić (od 65. Ćirković), Noma (od 70. Aleksa Jovanović), Arsić, Saša Stojanović (od 45. Aleksandar Jovanović), Babić (od 45. Mrkić) i Slaviša Stojanović.

Trener Boban Dmitrović je nakon meča rekao da je kao i u remijima protiv Boteva i Vereje video dosta dobrih stvari u igri svoje ekipe, ali i dosta sitnih greškica u taktičko-tehničkim elementima, koje se lako kažnjavaju u mečevima protiv jakih timova poput Sigme. Mladi stručnjak je ipak naglasio da je zadovoljan zalaganjem i pristupom, te da Radnički polako dobija oblik na kojem treba da bude kada počne takmičenje u Superligi Srbije.

Radnički će u Beleku odmeriti snage još sa Daežonom (31. januar) i Mariupolom (4. februar).