dfltweb1.onamae.com – このドメインはお名前.comで取得されています。

このドメインは、お名前.comで取得されています。

РАДНИЧКИ ИЗГУБИО НАКОН ЧЕТИРИ МЕСЕЦА

radnicki spartak

Фудбалери Радничког поражени су на свом терену од Спартака са 2:0, у сусрету 27. кола Суперлиге Србије.

Нишки тим је на тај начин прекинуо серију од десет мечева без пораза, док су Суботичани уписали први тријумф након што су поражени четири пута у низу.

Раднички је у првих 20 минута имао апсолутну теренску иницијативу, а у том периоду успео је да створи две прилике. Саша Стојановић је у трећем минуту послао пас у празан простор и избацио свог презимењака Славишу у идеалну позицију, а овај је искоса са десне стране ушао у казнени простор и шутирао право у голмана Остојића. Павков је у 20. минуту проиграо Сашу Стојановића у казненом простору, који је из прве шутирао високо преко гола.

Спартак је потом ослободио притиска и могао до вођства у 25. минуту. Ћаласан је у контри упослио Николића, а овај је пласирао лопту поред голмана Шаранова и погодио стативу.

Само три минута касније Нишлије су узвратиле. Центирао је Аксентијевић, Павков је у свом стилу тукао главом, а сигуран гол је спречио расположени Остојић.

Аксентијевић је у финишу првог дела опробао шут са дистанце, али је Остојић поново био на висини задатка.

Гости су у последњем нападу у првом полувремену имали колосалну шансу, а савезник домаћина након покушаја Главчића главом била је пречка.

Раднички је боље кренуо у наставку, па се у 63. минуту у лепој позицији нашао Нома, али је несавладиви Остојић укротио и његов ударац.

Суботичани су повели у 69 минуту. Асистент је са десног бока био Јапанац Шимура, а егзекутор Немања Николић, којем није било тешко да из неподредне близине пошаље лопту у мрежу.

Екипа Бобана Дмитровића је после два минута могла да се врати у меч, а стопостотну шансу није реализовао Славиша Стојановић.

Казна је стигла у 77. минуту, када су гости добро комбиновали и искористили низ лоших реакција домаће одбране и преко Ђуричина стигли до гола и веома битне победе.

Раднички је остао на трећој позицији на табели са 49 бодова, а Спартак је пети са шест бодова мање.

Нишлије у наредном колу гостују Вождовцу.

Утакмица на стадиону Чаир почела је минутом ћутања због смрти Александра Живковића, једног од оснивача навијачке групе “Мераклије”.

РАДНИЧКИ – СПАРТАК 0:2 (0:0)

Ниш, 11. марта-стадион Чаир. Гледалаца: 1.500. Судија: Александар Васић (Нови Жедник). Жути картони: Павков (Раднички), Савковић, Вукчевић, Остојић (Спартак).

РАДНИЧКИ: Шаранов, Миладиновић, Симуновић, Субић, Аксентијевић, Нома, Петровић (од 78. Јовановић), Саша Стојановић (од 64. Мићић), Бабић (од 23. Станисављевић), Славиша Стојановић, Павков.

CПАРТАК: Остојић, Ћаласан, Текијашки Стојковић, Вукчевић, Шимура, Главчић (од 77. Торбица), Савковић (од 88. Диенг), Ђуричин (од 90. Дунђерски), Чечарић, Николић.