The page you were looking for could not be found.

Check the URL for errors.

РАДНИЧКИ ИЗГУБИО НАКОН ЧЕТИРИ МЕСЕЦА

radnicki spartak

Фудбалери Радничког поражени су на свом терену од Спартака са 2:0, у сусрету 27. кола Суперлиге Србије.

Нишки тим је на тај начин прекинуо серију од десет мечева без пораза, док су Суботичани уписали први тријумф након што су поражени четири пута у низу.

Раднички је у првих 20 минута имао апсолутну теренску иницијативу, а у том периоду успео је да створи две прилике. Саша Стојановић је у трећем минуту послао пас у празан простор и избацио свог презимењака Славишу у идеалну позицију, а овај је искоса са десне стране ушао у казнени простор и шутирао право у голмана Остојића. Павков је у 20. минуту проиграо Сашу Стојановића у казненом простору, који је из прве шутирао високо преко гола.

Спартак је потом ослободио притиска и могао до вођства у 25. минуту. Ћаласан је у контри упослио Николића, а овај је пласирао лопту поред голмана Шаранова и погодио стативу.

Само три минута касније Нишлије су узвратиле. Центирао је Аксентијевић, Павков је у свом стилу тукао главом, а сигуран гол је спречио расположени Остојић.

Аксентијевић је у финишу првог дела опробао шут са дистанце, али је Остојић поново био на висини задатка.

Гости су у последњем нападу у првом полувремену имали колосалну шансу, а савезник домаћина након покушаја Главчића главом била је пречка.

Раднички је боље кренуо у наставку, па се у 63. минуту у лепој позицији нашао Нома, али је несавладиви Остојић укротио и његов ударац.

Суботичани су повели у 69 минуту. Асистент је са десног бока био Јапанац Шимура, а егзекутор Немања Николић, којем није било тешко да из неподредне близине пошаље лопту у мрежу.

Екипа Бобана Дмитровића је после два минута могла да се врати у меч, а стопостотну шансу није реализовао Славиша Стојановић.

Казна је стигла у 77. минуту, када су гости добро комбиновали и искористили низ лоших реакција домаће одбране и преко Ђуричина стигли до гола и веома битне победе.

Раднички је остао на трећој позицији на табели са 49 бодова, а Спартак је пети са шест бодова мање.

Нишлије у наредном колу гостују Вождовцу.

Утакмица на стадиону Чаир почела је минутом ћутања због смрти Александра Живковића, једног од оснивача навијачке групе “Мераклије”.

РАДНИЧКИ – СПАРТАК 0:2 (0:0)

Ниш, 11. марта-стадион Чаир. Гледалаца: 1.500. Судија: Александар Васић (Нови Жедник). Жути картони: Павков (Раднички), Савковић, Вукчевић, Остојић (Спартак).

РАДНИЧКИ: Шаранов, Миладиновић, Симуновић, Субић, Аксентијевић, Нома, Петровић (од 78. Јовановић), Саша Стојановић (од 64. Мићић), Бабић (од 23. Станисављевић), Славиша Стојановић, Павков.

CПАРТАК: Остојић, Ћаласан, Текијашки Стојковић, Вукчевић, Шимура, Главчић (од 77. Торбица), Савковић (од 88. Диенг), Ђуричин (од 90. Дунђерски), Чечарић, Николић.