The page you were looking for could not be found.

Check the URL for errors.

RADNIČKI IZGUBIO NAKON ČETIRI MESECA

radnicki spartak

Fudbaleri Radničkog poraženi su na svom terenu od Spartaka sa 2:0, u susretu 27. kola Superlige Srbije.

Niški tim je na taj način prekinuo seriju od deset mečeva bez poraza, dok su Subotičani upisali prvi trijumf nakon što su poraženi četiri puta u nizu.

Radnički je u prvih 20 minuta imao apsolutnu terensku inicijativu, a u tom periodu uspeo je da stvori dve prilike. Saša Stojanović je u trećem minutu poslao pas u prazan prostor i izbacio svog prezimenjaka Slavišu u idealnu poziciju, a ovaj je iskosa sa desne strane ušao u kazneni prostor i šutirao pravo u golmana Ostojića. Pavkov je u 20. minutu proigrao Sašu Stojanovića u kaznenom prostoru, koji je iz prve šutirao visoko preko gola.

Spartak je potom oslobodio pritiska i mogao do vođstva u 25. minutu. Ćalasan je u kontri uposlio Nikolića, a ovaj je plasirao loptu pored golmana Šaranova i pogodio stativu.

Samo tri minuta kasnije Nišlije su uzvratile. Centirao je Aksentijević, Pavkov je u svom stilu tukao glavom, a siguran gol je sprečio raspoloženi Ostojić.

Aksentijević je u finišu prvog dela oprobao šut sa distance, ali je Ostojić ponovo bio na visini zadatka.

Gosti su u poslednjem napadu u prvom poluvremenu imali kolosalnu šansu, a saveznik domaćina nakon pokušaja Glavčića glavom bila je prečka.

Radnički je bolje krenuo u nastavku, pa se u 63. minutu u lepoj poziciji našao Noma, ali je nesavladivi Ostojić ukrotio i njegov udarac.

Subotičani su poveli u 69 minutu. Asistent je sa desnog boka bio Japanac Šimura, a egzekutor Nemanja Nikolić, kojem nije bilo teško da iz nepodredne blizine pošalje loptu u mrežu.

Ekipa Bobana Dmitrovića je posle dva minuta mogla da se vrati u meč, a stopostotnu šansu nije realizovao Slaviša Stojanović.

Kazna je stigla u 77. minutu, kada su gosti dobro kombinovali i iskoristili niz loših reakcija domaće odbrane i preko Đuričina stigli do gola i veoma bitne pobede.

Radnički je ostao na trećoj poziciji na tabeli sa 49 bodova, a Spartak je peti sa šest bodova manje.

Nišlije u narednom kolu gostuju Voždovcu.

Utakmica na stadionu Čair počela je minutom ćutanja zbog smrti Aleksandra Živkovića, jednog od osnivača navijačke grupe “Meraklije”.

RADNIČKI – SPARTAK 0:2 (0:0)

Niš, 11. marta-stadion Čair. Gledalaca: 1.500. Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik). Žuti kartoni: Pavkov (Radnički), Savković, Vukčević, Ostojić (Spartak).

RADNIČKI: Šaranov, Miladinović, Simunović, Subić, Aksentijević, Noma, Petrović (od 78. Jovanović), Saša Stojanović (od 64. Mićić), Babić (od 23. Stanisavljević), Slaviša Stojanović, Pavkov.

CPARTAK: Ostojić, Ćalasan, Tekijaški Stojković, Vukčević, Šimura, Glavčić (od 77. Torbica), Savković (od 88. Dieng), Đuričin (od 90. Dunđerski), Čečarić, Nikolić.