dfltweb1.onamae.com – このドメインはお名前.comで取得されています。

このドメインは、お名前.comで取得されています。

RADNIČKI IZGUBIO NAKON ČETIRI MESECA

radnicki spartak

Fudbaleri Radničkog poraženi su na svom terenu od Spartaka sa 2:0, u susretu 27. kola Superlige Srbije.

Niški tim je na taj način prekinuo seriju od deset mečeva bez poraza, dok su Subotičani upisali prvi trijumf nakon što su poraženi četiri puta u nizu.

Radnički je u prvih 20 minuta imao apsolutnu terensku inicijativu, a u tom periodu uspeo je da stvori dve prilike. Saša Stojanović je u trećem minutu poslao pas u prazan prostor i izbacio svog prezimenjaka Slavišu u idealnu poziciju, a ovaj je iskosa sa desne strane ušao u kazneni prostor i šutirao pravo u golmana Ostojića. Pavkov je u 20. minutu proigrao Sašu Stojanovića u kaznenom prostoru, koji je iz prve šutirao visoko preko gola.

Spartak je potom oslobodio pritiska i mogao do vođstva u 25. minutu. Ćalasan je u kontri uposlio Nikolića, a ovaj je plasirao loptu pored golmana Šaranova i pogodio stativu.

Samo tri minuta kasnije Nišlije su uzvratile. Centirao je Aksentijević, Pavkov je u svom stilu tukao glavom, a siguran gol je sprečio raspoloženi Ostojić.

Aksentijević je u finišu prvog dela oprobao šut sa distance, ali je Ostojić ponovo bio na visini zadatka.

Gosti su u poslednjem napadu u prvom poluvremenu imali kolosalnu šansu, a saveznik domaćina nakon pokušaja Glavčića glavom bila je prečka.

Radnički je bolje krenuo u nastavku, pa se u 63. minutu u lepoj poziciji našao Noma, ali je nesavladivi Ostojić ukrotio i njegov udarac.

Subotičani su poveli u 69 minutu. Asistent je sa desnog boka bio Japanac Šimura, a egzekutor Nemanja Nikolić, kojem nije bilo teško da iz nepodredne blizine pošalje loptu u mrežu.

Ekipa Bobana Dmitrovića je posle dva minuta mogla da se vrati u meč, a stopostotnu šansu nije realizovao Slaviša Stojanović.

Kazna je stigla u 77. minutu, kada su gosti dobro kombinovali i iskoristili niz loših reakcija domaće odbrane i preko Đuričina stigli do gola i veoma bitne pobede.

Radnički je ostao na trećoj poziciji na tabeli sa 49 bodova, a Spartak je peti sa šest bodova manje.

Nišlije u narednom kolu gostuju Voždovcu.

Utakmica na stadionu Čair počela je minutom ćutanja zbog smrti Aleksandra Živkovića, jednog od osnivača navijačke grupe “Meraklije”.

RADNIČKI – SPARTAK 0:2 (0:0)

Niš, 11. marta-stadion Čair. Gledalaca: 1.500. Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik). Žuti kartoni: Pavkov (Radnički), Savković, Vukčević, Ostojić (Spartak).

RADNIČKI: Šaranov, Miladinović, Simunović, Subić, Aksentijević, Noma, Petrović (od 78. Jovanović), Saša Stojanović (od 64. Mićić), Babić (od 23. Stanisavljević), Slaviša Stojanović, Pavkov.

CPARTAK: Ostojić, Ćalasan, Tekijaški Stojković, Vukčević, Šimura, Glavčić (od 77. Torbica), Savković (od 88. Dieng), Đuričin (od 90. Dunđerski), Čečarić, Nikolić.