dfltweb1.onamae.com – このドメインはお名前.comで取得されています。

このドメインは、お名前.comで取得されています。

РАДНИЧКИ СЛАВИО У ИВАЊИЦИ

vs par 2

Фудбалери Радничког направили су још један важан корак у борби за пласман у квалификације за Лигу Европе .

Нишлије су у 26. колу Суперлиге Србије савладале Јавор у Ивањици са 3:1 и уписале осму победу на последњих девет утакмица у лиги.

Меч је одигран по изузетно тешком терену, па фудбалери и једне и друге екипе били принуђени да прескачу игру на средини терена и покушавају да прете дугим лоптама.

Раднички је у првом полувремену имао већи посед лопе, Јавор се ослонио на дефанзиву и контре, а најбољу прилику у овом периоду Нишлије су имале преко штопера Симуновића, који је одлично скочио после корнера и погодио пречку.

Након пет минута игре у другом полувремену судија Срђан Обрадовић досудио је пенал за нишки тим, због играња руком играча Јавора у свом казненом простору. Одговорост да изведе једанаестерац преузео је Милан Павков и прецизним ударцем преварио Ђогатовића, за 0:1.

После овог поготка ништа се није променило у односу снага на терену. Раднички је био квалитетнији, покушавао је да нападима по боковима пробије згуснуту одбрану домаћина, па је за уложени труд награђен у 75. минуту. Риота Нома је у пуном трку ушао у шеснаестерац Ивањичана, где је непрописно заустављен, па је главни судија поново показао на белу тачку. Павков је и овај пут био неумољив, савладао је Ђогатовића и постигао свој 19. лигашки погодак, чиме се изједначио на врху листе стрелаца са Пешићем из Црвене звезде.

Ипак, да не буде све „као по лоју“ за играче Радничког побринуо се Никола Петковић, који је након свега 120 секунди смањио на 1:2. Он је добио одличан дубински пас у празан простор, изашао сам пред Шаранова и лако сместио лопту у његову мрежу.

Све дилеме око победника отклоњене су у 80. минуту, када је Риота Нома поставио коначан резултат, тако што је натрчао на 16 метара од гола натрчао на једну лопту и одличним ударцем постигао гол и потврдио да се налази у сјајној форми.

Раднички сада има 49 бодова, а захваљујући киксевима директних конкурената учврстио се на трећој позицији на табели, која гарантује наступ на међународној сцени наредне сезоне.

Тим са Чаира у недељу од 16 часова дочекује суботички Спартак.

Тренер Нишлија Бобан Дмитровић био је задовољан након победе, али је у свом стилу већ почео да припрема следећи меч.

-Након оне „оранице“ против Партизана, у Ивањици нас је дочекао још тежи терен и онемогућио нас да спроведемо у дело све тактичке замисли. Били смо принуђени да импровизујемо и покушавамо дугим лоптама, а најважније је да смо искористили указане шансе и да се враћамо са три бода. Задовољан сам тријумфом, али надам се да ћемо ускоро добити прилику да прикажемо лепршавији фудбал. Ми знамо шта нам је циљ и чврсто грабимо ка њему. Остали резултати нас не истересују, гледамо само нас и већ од вечерас крећемо у припрему меча са Спартаком, који нам је много битан- изјавио је Дмитровић.

ЈАВОР МАТИС – РАДНИЧКИ 1:3 (0:0)

Ивањица, 7. марта. Гледала: 400. Судија: Срђан Обрадовић. Стрелци: 0:1 Павков 50. из пенала.- 0:2 Павков 75. из пенала.- 1:2 Петковић 77.- 1:3 Нома 80. Жути картони: Колаковић (Јавор).

ЈАВОР: Ђогатовић, Каришик, Ковачевић, Долмагић, Ђерић, Маричић, Крнић, Колаковић (од 46. Цветковић), Црномарковић, Мркаић (од 46. Петковић), Амановић (од 70. Илић).

РАДНИЧКИ: Шаранов, Симуновић, Миладиновић, Аксентијевић, Субић, Петровић (од 46. Лалатовић), Мићић (од 70. Јовановић), Нома, Бабић, Станисављевић (од 46. Славиша Стојановић), Павков.