The page you were looking for could not be found.

Check the URL for errors.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 3:1

PARRAD

Фудбалери Радничког изгубили су као гости од Партизана са 3:1, у утакмици 33. кола Суперлиге Србије, односно 3. кола плеј-офа.

Нишлије су, као што су и најавиле, дошле у Београд да се надигравају са црно-белима и у томе су успеле. Раднички је добро стајао на терену током свих 90 минута, имао је добре шансе, али је поражен захваљујући сопственим грешкама у дефанзиви.

Дуел је почео добром шансом за Партизан, да би већ у 13. минуту Павков поново затресао мрежу Партизана, као почетком марта. Сачекао је повратну лопту Славише Стојановића у петерцу после центаршута Станковића и главом је послао иза леђа немоћног голмана Јовичића, за 0:1.

Међутим, домаћин је три минута касније стигао до изједначења. Шаранов је лоше испуцао лопту и отворио брзу акцију Партизанам па је Пантић идеално проиграо Ивановића, који је избегао офсајд замку и из другог покушаја послао лопту у мрежу.

Пантић се потом нашао у доброј прилици, али није било промене резултата, а Раднички је могао до новог вођства у 22. минуту, када је пројектил упутио Мићић, а голман Јовичић био на висини задатка.

Ивановић је имао још једну шансу у 35. минуту, али је минут пре краја првог дела успео да се упише у стрелце по други пут. Након дуплог паса за Тошићем добро је шутирао левом ногом са 12 метара и надмудрио Шаранова, за 2:1.

Друго полувреме отворио је Павков новом великом приликом, није успео да изједначи, па је казна стигла само неколико минута касније.

Ивановић је у 57. минуту прихватио дугу лопту, потом промешао одбрану Радничког и идеално упослио Зорана Тошића, који ју је спровео у мрежу, за 3:1.

Колосалну шансу да смани резултат имао је Бабић, који је обишао голмана Јовичића, али је отишао исувише искоса и успео да погоди само стативу.

Ивановић је могао до хет-трика у 69. минуту, поново је улето у простор након дуге лопте и оштро шутирао, али је Шаранов овај пут изашао као победник.

Раднички је имао последњу прилику на мечу, али је Станковић из изгледне ситуације шутирао преко гола.

Нишки тим је након овог кола пао на пето место са 28 бодова, док је Партизан други са 39.

У наредном колу Раднички у недељу од 19 часова дочекује Вождовац.

ПАРТИЗАН-РАДНИЧКИ 3:1 (2:1)

Београд, 26. априла-стадион у Хумској. Гледалаца: 2.000. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац). Стрелци: 0:1 Павков 13.- 1:1 Ивановић 16.- 2:1 Ивановић 44.- 3:1 Тошић 57.

ПАРТИЗАН: Јовичић, Н.Р. Милетић, Марковић, Јевтовић, Антонов, Тошић (од 75. Јанковић), Здјелар, Пантић, Ђерлек, Ивановић (од 88. Јовановић), Ожеговић (од 67. Илић).

РАДНИЧКИ: Шаранов, Аксентијевић (од 72. Јовановић), Петровић, Симуновић, Н. Станковић, Мићић, Лалатовић (од 53. Станисављевић), Мркић (од 60. Саша Стојановић), Славиша Стојановић, Бабић, Павков.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

ДРАГАН АНТИЋ, РАДНИЧКИ: Срамно смо играли у одбраи. Стајали смо далеко од играча. Правили смо катастрофалне грешке. Такви киксеви играчима у Суперлиги никако не смеју да се догађају. Борићемо се до краја лиге. Имамо четири дербија, чекамо Вождовац и Војводину на Чаиру и верујем да ћемо победити та два меча. Бољи смо тим од њих. Партизан и Звезда су ипак изнад осталих екипа.

МИРОСЛАВ ЂУКИЋ, ПАРТИЗАН: Веома сам задовољан. Одиграли смо утакмицу на високом нивоу. Дигли смо се након примљеног гола. Веома важна победа за нас, екипа се вратила на победнички колосек и је у овом тренутку најбитније. Ивановић је одиграо врхунски. Расте из дана у дан расте, све је бољи и бољи и надам се да ће тако наставити.