Вести

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (24)

РАДНИЧКИ – ВОЖДОВАЦ 3:0

radnicki vozdovac

Раднички је на Чаиру победио Вождовац са 3:0, у утакмици 34. кола Суперлиге Србије, односно четвртог кола плеј-офа и сачувао шансе да се пласира у квалификације за Лигу Европе.

Нишлије су одиграле најквалитетнији меч у сезони, а према виђеном на терену Вождовац може да буде задовољан поразом од три гола разлике.

Изабраници Драгана Антића повели су већ у првом минуту поготком Станисављевића. Капитен Јовановић и Станисављевић су разменили неколико пасова на десној страни, а крилни нападач домаћих је потом у пуном трку ушао у шеснаесетарац и прецизним ударцем послао лопту у мрежу, за 1:0.

Раднички је након овог гола наставио са “ураганским” нападима, а шансе су се ређале једна за другом. Славиша Стојановић је у два наврата опасно запретио продорима по левом боку, а Бабић је у деветом минуту упутио одличан ударац са 17 метара, након којег је лопта отишла замало поред стативе.

Сви домаћи фудбалери су били веома расположени за игру, па је други погодак у мрежи Вождовца просто “висио у ваздуху”, а оно што је било неминовно догодило се у 19. минуту. Бабић је силовито извео слободан ударац са преко 30 метара, а лопта је незгодно одскочила испред голмана Чупића и завршила у мрежи, за 2:0.

Није се ту Раднички зауставио. Добре акције домаћих су се ређале као на траци, па се у 23. минуту Станисављевић нашао у идеалној позицији, али се оклизнуо у одсудном тренутку и пропустио да се још једном упише у листу стрелаца.

Једину прилику на мечу Вождовац је створио у 29. минуту, када се резервиста Павићевић право ниоткуда нашао очи у очи са голманом Живковићем, а његов шут је отишао поред гола.

Коначан резултат овог сусрета поставио је Павков у 36. минуту. Највећи део посла код овог поготка обавио је Субић, који је протутњао по левој страни, утрчао у казнени простор и послао сјајан пас у петарац, одакле Павкову није било тешко да у свом стилу пошаље лопту иза леђа немоћног Чупића, за 3:0.

У 45. минуту је силовито тукао Славиша Стојановић, а да га Петровић није изблокирао, био би то изузетно ефектан погодак.

Домаћи тим је у наставку све време контролисао ситуацију на терену, није дозвољавао Вождовцу ни најмању прилику да запрети, а могао је и до убедљивијег тријумфа, пошто су одличне шансе пропустили Бабић и Павков. Бабићев ударац са десет метара у 69. минуту је зауставио Чупић, а Павкова је у 77. минуту изблокирао Гајић.

Осим сјајне игре и убедљиве победе ова утакмица ће се у Радничком памтити по још једном детаљу, пошто је Риота Нома након изласка из игре Александра Јовановића преузео капитенску траку и тако постао први странац капитен у историји клуба.

Раднички се сада налази на четвртој позицији на табели са 31 бодом, а у наредном колу биће домаћин новосадској Војводини.

РАДНИЧКИ-ВОЖДОВАЦ 3:0 (3:0)

Ниш, 29. априла-стадион Чаир. Гледалаца: 1.000. Судија: Драган Чоловић (Рашка). Стрелци: 1:0 Станисављевић 1.- 2:0 Бабић 19. 3:0 Павков 36. Жути картони: Јовановић, Станисављевић (Раднички), Петровић, Гаврић (Вождовац).

РАДНИЧКИ: Живковић, Мијаиловић, Славиша Стојановић (од 76. Мркић), Станисављевић, Субић, Мићић, Јовановић (од 50. Аксентијевић), Павков, Симуновић, Нома (од 64. Крстић), Бабић.

ВОЖДОВАЦ: Чупић, Гајић, Петровић, Милутиновић, Ступаревић (Од 18. Павићевић), Булатовић, Михајловић, Јешић, Срећковић (од 65. Машовић), Гаврић, Дуроњић (од 80. Ћирковић).

РЕЧ ТРЕНЕРА:
МИЛОШ ВЕСЕЛИНОВИЋ, ВОЖДОВАЦ: Тешко ми је да одмах након утакмице коментаришем било шта. За сада немам коментар на овај меч. Нама остаје да се добро припремимо за наредна три меча.

ДРАГАН АНТИЋ, РАДНИЧКИ: Одгледао сам све утакмице Радничког у претходне две године и могу да кажем да је ово била најзрелија партија овог клуба у том периоду. Играчи су коначно схватили шта хоћу од њих, нашао сам добитну комбинацију и ово што сте видели је био Раднички какав ја желим. Ово је ритам и стил који ја форсирам, за њега треба пуно снаге и трчања, а прво полувреме је било идеално у том смислу. Следе нам још три меча, још три финала и ја сам убеђен да ћемо их све добити и изборити пласман у Европу.