The page you were looking for could not be found.

Check the URL for errors.

РАДНИЧКИ – ВОЈВОДИНА 5:0

radnicki vojvodina

Раднички је на Чаиру победио Војводину са 5:0, у утакмици 35. кола Суперлиге Србије, односно петог кола плеј-офа и новим убедљивим тријумфом наставио трку за местом које води у квалификације за Лигу Европе.

Тренер домаћих Драган Антић одлучио је да не промени тим који добија, па је у односу на прошли меч против Вождовца извршена измена само на позицији голмана – Шаранов уместо Живковића.

У уводних десет минута није било већих узбуђења, а онда је Раднички изборио корнер са десне стране. Ударац из угла извео је Станисављевић, послао је оштар центаршут у петерац, а фудбалер Војводине Веселиновић је у жељи да отклони опасност лоше захватио лопту главом и савладао свог голмана Роцкова, за 1:0.

Нишки тим је до краја првог полувремена имао благу теренску иницијативу, а најбољу прилику створио је у 45. минуту, када је Станисављевић одлично извео слободан ударац са 20 метара, али се добром интервенцијом истакао голман Емил Роцков.

У првом минуту другог полувремена Радничком је мало недостајало да удвостручи предност, пошто је лопта након опасног покушаја Славише Стојановића са 16 метара отишла замало поред гола.

Нишлије су наставиле да врше притисак на Новосађане и то им се исплатило у 52. минуту. Павков је прошао по десној страни, ушао у шеснаестерац и шутирао, његов ударац је зауставио Роцков, а лопта се одбила до Бабића који је рутински погодио мрежу и повисио на 2:0.

Овај меч је одлучен пет минута касније, када је Аврамовски оборио Станисављевића у казненом простору Војводине, па је судија Пипер показао на белу тачку. Пенал је извео Павков и матирао Роцкова, за 3:0.

Раднички је у 63. минуту могао до новог гола. Славиша Стојановић и Павков су одиграли муњевит дупли пас, после којег је крилни нападач изашао сам пред Роцкова, али му је гостујући чувар мреже ушао у шут и из овог дуела изашао као победник.

Славиша Стојановић се за овај промашај искупио после три минута. Домаћи фудбалери су извели добру акцију, а лопта је стигла до Стојановића, који је прецизним ударцем са 14 метара искоса са леве стране погодио супротан угао и постигао ефектан погодак, за 4:0.

Коначан резултат поставио је Синиша Бабић у 79. минуту. Он је добио употребљиву лопту на десној страни терена, а потом је у пуном трку ушао у казнени простор и прецизним ударцем погодио мету, за 5:0.

Раднички у наредном колу гостују суботичком Спартаку и биће то директна борба за треће место на табели.

РАДНИЧКИ-ВОЈВОДИНА 5:0 (1:0)

Ниш, 5. маја-стадион Чаир. Гледалаца: 4.000. Судија: Петар Пипер (Чачак). Стрелци: 1:0 Веселиновић аутогол 10.- 2:0 Бабић 52.- 3:0 Павков из пенала 57.- 4:0 Славиша Стојановић 66.- 5:0 Бабић 79. Жути картон: Езе (Војводина).

РАДНИЧКИ: Шаранов, Мијаиловић, Симуновић, Јовановић (од 68. Аксентијевић), Субић (од 61. Н. Станковић), Нома, Мићић, Славиша Стојановић (од 79. Крстић), Бабић, Станисављевић, Павков.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лазаревић, Зличић (од 79. Калезић), Арсић (од 58. Цебара), Месаровић, Антић, Веселиновић, Радовановић, Путинчанин, Аврамовски, Езе (од 21. Гајић).