The page you were looking for could not be found.

Check the URL for errors.

RADNIČKI – VOJVODINA 5:0

radnicki vojvodina

Radnički je na Čairu pobedio Vojvodinu sa 5:0, u utakmici 35. kola Superlige Srbije, odnosno petog kola plej-ofa i novim ubedljivim trijumfom nastavio trku za mestom koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Trener domaćih Dragan Antić odlučio je da ne promeni tim koji dobija, pa je u odnosu na prošli meč protiv Voždovca izvršena izmena samo na poziciji golmana – Šaranov umesto Živkovića.

U uvodnih deset minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda je Radnički izborio korner sa desne strane. Udarac iz ugla izveo je Stanisavljević, poslao je oštar centaršut u peterac, a fudbaler Vojvodine Veselinović je u želji da otkloni opasnost loše zahvatio loptu glavom i savladao svog golmana Rockova, za 1:0.

Niški tim je do kraja prvog poluvremena imao blagu terensku inicijativu, a najbolju priliku stvorio je u 45. minutu, kada je Stanisavljević odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali se dobrom intervencijom istakao golman Emil Rockov.

U prvom minutu drugog poluvremena Radničkom je malo nedostajalo da udvostruči prednost, pošto je lopta nakon opasnog pokušaja Slaviše Stojanovića sa 16 metara otišla zamalo pored gola.

Nišlije su nastavile da vrše pritisak na Novosađane i to im se isplatilo u 52. minutu. Pavkov je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, njegov udarac je zaustavio Rockov, a lopta se odbila do Babića koji je rutinski pogodio mrežu i povisio na 2:0.

Ovaj meč je odlučen pet minuta kasnije, kada je Avramovski oborio Stanisavljevića u kaznenom prostoru Vojvodine, pa je sudija Piper pokazao na belu tačku. Penal je izveo Pavkov i matirao Rockova, za 3:0.

Radnički je u 63. minutu mogao do novog gola. Slaviša Stojanović i Pavkov su odigrali munjevit dupli pas, posle kojeg je krilni napadač izašao sam pred Rockova, ali mu je gostujući čuvar mreže ušao u šut i iz ovog duela izašao kao pobednik.

Slaviša Stojanović se za ovaj promašaj iskupio posle tri minuta. Domaći fudbaleri su izveli dobru akciju, a lopta je stigla do Stojanovića, koji je preciznim udarcem sa 14 metara iskosa sa leve strane pogodio suprotan ugao i postigao efektan pogodak, za 4:0.

Konačan rezultat postavio je Siniša Babić u 79. minutu. On je dobio upotrebljivu loptu na desnoj strani terena, a potom je u punom trku ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio metu, za 5:0.

Radnički u narednom kolu gostuju subotičkom Spartaku i biće to direktna borba za treće mesto na tabeli.

RADNIČKI-VOJVODINA 5:0 (1:0)

Niš, 5. maja-stadion Čair. Gledalaca: 4.000. Sudija: Petar Piper (Čačak). Strelci: 1:0 Veselinović autogol 10.- 2:0 Babić 52.- 3:0 Pavkov iz penala 57.- 4:0 Slaviša Stojanović 66.- 5:0 Babić 79. Žuti karton: Eze (Vojvodina).

RADNIČKI: Šaranov, Mijailović, Simunović, Jovanović (od 68. Aksentijević), Subić (od 61. N. Stanković), Noma, Mićić, Slaviša Stojanović (od 79. Krstić), Babić, Stanisavljević, Pavkov.

VOJVODINA: Rockov, Lazarević, Zličić (od 79. Kalezić), Arsić (od 58. Cebara), Mesarović, Antić, Veselinović, Radovanović, Putinčanin, Avramovski, Eze (od 21. Gajić).