Вести

РАДНИЧКИ- ДИНАМО ВРАЊЕ 2:0

vs makabi cair 2

Раднички је на Чаиру победио Динамо из Врања са 2:0, у утакмици трећег кола Суперлиге Србије.

Изабраници Ненада Лалатовића су након елиминације из квалификација за Лигу Европу надиграли Динамо и оправдали улогу фаворита.

Нишлије су диктирале ритам у првом делу, а повеле су у последњим тренуцима поготком Александра Станисављевића. Он је после одличног дуплог паса са Хаскићем остао сам на 10 метара од гола и прецизним ударцем савладао Николу Булајића и тако продужио свој голгетерски низ, пошто је против Макабија у четвртак био двоструки стрелац.

Овај део игре обележила је и тешка повреда голмана домаћих Младена Живковића, којем је у 34. минуту пукла задња ложа и чека га пауза од минимум два месеца. Он је пре повреде успео да спречи гол Сураке главом, јер је сјајно интервенисао, а лопта је од пречке отишла у корнер.

Најбољу шансу у наставку меча имао је Риота Нома, који је у 55. минуту са четири метра пребацио празан гол, након продора и асистенције Аксентијевића. vs dinamo

Резервни голман Радничког Иван Булајић истакао се у 68. и 73. минуту, када је заустављао силовит шут Радивојевића и зицер Димитрова.

Нермин Хаскић је у 77. минуту оборен у казненом простору гостију, судија Милан Илић је показао на белу тачку, а прецизан са 11 метара био је Слађан Никодијевић, за коначних 2:0.

Раднички сада има шест бодова на табели Суперлиге Србије, а у четвртом колу дочекаће екипу Вождовца. Тај дуел заказан је за петак.

РАДНИЧКИ-ДИНАМО 2:0 (1:0)

Ниш, 5. августа-стадион Чаир. Судија: Милан Илић (Ћуприја). Стрелци: 1:0 Станисављевић 45.- 2:0 Никодијевић из пенала 78.

РАДНИЧКИ: Живковић (од 34. Булајић), Аксентијевић, Црномарковић, Панков, Станковић, Мићић, Нома, Грбић, Станисављевић (од 62. Мркић), Ранђеловић (од 62. Никодијевић), Хаскић.

ДИНАМО: Лакић, Станковић, Павишић, Зуцовић (од 65. Ратковић), Вукајловић, Онимиси, Стојковић (од 60. Димитров), Антић, Недељковић, Сићовић (од 56. Радивојевић), Сурака.