Вести

РАДНИЧКИ – МАКАБИ 2:2

radn - makabi 2

Фудбалери Радничког ремизирали су са Макабијем 2:2 на стадиону Чаир, у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу Европе, па су због пораза у Тел Авиву од 2:0 завршили свој наступ у Европи ове сезоне.

Изабраници Ненада Лалатовића су головима Александра Станисављевића надокнадили два гола заостатка на на свом стадиону и достојанствено се опростили од међународне сцене.

Макаби је играо резервисано у Нишу, али је ипак први повео у 33. минуту, када је Радован Панков постигао аутогол након комбинације Атара и Михе. radn - makabi 3

Већ тада је било јасно да је Макаби завршио посао у двомечу, јер је Раднички за пролаз морао да постигне четири гола, а да не прими ниједан.

Само пет минута касније гости су дуплирали предност после сјајне соло-акције Атара, који је дриблинзима избацио из игре Аксентијевића и прецизним ударцем савладао Живковића.

Минут пре краја првог полувремена Станисављевић је после додавања Номе одлично шутирао и затресео мрежу Макабија, за 1:2.radn - makabi 1

Раднички је у последњим тренуцима имао колосалну шансу да изједначи резултат, али је српски голманПредраг Рајковић сјајном интервенцијом зауставио покушај Хаскића.

Уследила је одлична игра Нишлија у другом полувремену, на моменте су доминирали тереном, претили су Макабију из свих позиција, али је Рајковић био веома расположен.radnicki - makabi 6

Станисављевић је у 58. минуту ипак пронашао “рупу” и још једним сјајним шутем, уз помоћ стативе, други пут погодио мрежу и поставио коначних 2:2.

Тражио је нишки тим преокрет и победу за опроштај од Европе, али Макаби је у завршници потпуно “умртвио” игру и ремијем “оверио” пласман у треће коло.

Екипа Владимира Ивића ће у наредној рунди квалификација за Лигу Европе играти са јерменским Пјуником.radnicki - makabi 5

РАДНИЧКИ-МАКАБИ 2:2 (1:2)

Ниш, 2. августа-стадион Чаир. Гледалаца: 11.000. Судија: Раду Петреску (Румунија). Стрелци: 0:1 Панков аутогол 33.- 0:2 Атар 38.- 1:2 Станисављевић 44.- 2:2 Станисављевић 58.

РАДНИЧКИ: Живковић, Аксентијевић, Црномарковић, Панков, Станковић, Станисављевић, Нома (од 55. Стојановић), Мицић, Ранђеловић (од 73. Мркић), Хаскић (од 81. Никодијевић), Грбић.

МАКАБИ: Рајковић, Саборит (од 55. Јеини), Жаир, Тиби, Даса, Шенфелд, Голаса, Перец, Миха, Кјартансон (од 82. Офеду), Атар (од 63. Берски).radnicki - makabi 4