Vesti

RADNIČKI – MAKABI 2:2

radn - makabi 2

Fudbaleri Radničkog remizirali su sa Makabijem 2:2 na stadionu Čair, u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, pa su zbog poraza u Tel Avivu od 2:0 završili svoj nastup u Evropi ove sezone.

Izabranici Nenada Lalatovića su golovima Aleksandra Stanisavljevića nadoknadili dva gola zaostatka na na svom stadionu i dostojanstveno se oprostili od međunarodne scene.

Makabi je igrao rezervisano u Nišu, ali je ipak prvi poveo u 33. minutu, kada je Radovan Pankov postigao autogol nakon kombinacije Atara i Mihe. radn - makabi 3

Već tada je bilo jasno da je Makabi završio posao u dvomeču, jer je Radnički za prolaz morao da postigne četiri gola, a da ne primi nijedan.

Samo pet minuta kasnije gosti su duplirali prednost posle sjajne solo-akcije Atara, koji je driblinzima izbacio iz igre Aksentijevića i preciznim udarcem savladao Živkovića.

Minut pre kraja prvog poluvremena Stanisavljević je posle dodavanja Nome odlično šutirao i zatreseo mrežu Makabija, za 1:2.radn - makabi 1

Radnički je u poslednjim trenucima imao kolosalnu šansu da izjednači rezultat, ali je srpski golmanPredrag Rajković sjajnom intervencijom zaustavio pokušaj Haskića.

Usledila je odlična igra Nišlija u drugom poluvremenu, na momente su dominirali terenom, pretili su Makabiju iz svih pozicija, ali je Rajković bio veoma raspoložen.radnicki - makabi 6

Stanisavljević je u 58. minutu ipak pronašao “rupu” i još jednim sjajnim šutem, uz pomoć stative, drugi put pogodio mrežu i postavio konačnih 2:2.

Tražio je niški tim preokret i pobedu za oproštaj od Evrope, ali Makabi je u završnici potpuno “umrtvio” igru i remijem “overio” plasman u treće kolo.

Ekipa Vladimira Ivića će u narednoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope igrati sa jermenskim Pjunikom.radnicki - makabi 5

RADNIČKI-MAKABI 2:2 (1:2)

Niš, 2. avgusta-stadion Čair. Gledalaca: 11.000. Sudija: Radu Petresku (Rumunija). Strelci: 0:1 Pankov autogol 33.- 0:2 Atar 38.- 1:2 Stanisavljević 44.- 2:2 Stanisavljević 58.

RADNIČKI: Živković, Aksentijević, Crnomarković, Pankov, Stanković, Stanisavljević, Noma (od 55. Stojanović), Micić, Ranđelović (od 73. Mrkić), Haskić (od 81. Nikodijević), Grbić.

MAKABI: Rajković, Saborit (od 55. Jeini), Žair, Tibi, Dasa, Šenfeld, Golasa, Perec, Miha, Kjartanson (od 82. Ofedu), Atar (od 63. Berski).radnicki - makabi 4