dfltweb1.onamae.com – このドメインはお名前.comで取得されています。

このドメインは、お名前.comで取得されています。

РАДНИЧКИ-НАПРЕДАК 3:3

radnicki napredak

У веома узбудљивом мечу шестог кола Суперлиге Србије, Раднички је на Чаиру ремизирао 3:3 са крушевачким Напретком.

Утакмица је одиграна по изузетно тешком и спарном времену, па у таквим условима у првом полувремену није виђен претерано занимљив фудбал.

Крушевљани су од самог старта меча изашли високо и притисли Раднички на његовој половини, мада је домаћин успео да први запрети. Играо се осми минут, када је лопту на 20 метара од гола прихватио Дринчић и у свом стилу силовито шутирао, а голман Напретка Петровић је одлично интервенисао.

Раднички је од десетог минута преузео контролу над мечом, али су се његове акције углавном завршавале на 16 метара од противничког гола.

Колико је Напредак неугодан ривал показало се у 30. минуту, када су гости постигли водећи погодак и шокирали љубитеље фудбала на Чаиру. Лопта је после лепе тимске акције Крушевљана стигла до Вукановића, чији је ударац са 17 метара одбранио голман Ристић, а на „отпадак“  је натрчао Самјуел Баха и пласирао лопту у небрањени део мреже, за 0:1.

Изабраници Ненада Лалатовића су потом свим силама кренули по изједначење, неуспешно су покушавали Ранђеловић, Аксентијевић и Дринчић, а онда је у 43. минуту Хаскић оборен у казненом простору Напретка, па је судија Чоловић показао на белу тачку. Једанаестерац је два минута касније извео Александар Станисављевић и сигурним ударцем левом ногом савладао Петровића, за 1:1.

Друго полувреме почело је приликом Аксентијевића у 48. минуту и стопостотном шансом за госте у 53. минуту. Боранијашевић је избио сам пред Ристића, тукао са 12 метара искоса, а чувар мреже Радничког се истакао добром интервенцијом.

Играо се 71. минут, Вукановић је ушао у казнени простор домаћих, одиграо дупли пас са Вулићем и мирно послао лопту кроз ноге голмана Ристића. Само два минута касније исти играч покушао је да лобује Ристића, на одбијену лопту налетео је Ндиаје, имао је „зицер“ ситуацију, али из два покушаја није успео да убаци лопту у мрежу, пошто ју је на гол-линији зауставио Аксентијевић.

Напредак је за ове промашаје сурово кажњен четири минута касније. Вешковић је у свом казненом простору био у дуелу са Александром Јовановићем, искусни фудбалер Нишлија је пао, а судија Чоловић још једном показао на белу тачку. Прецизан са 11 метара био је Нермин Хаскић, за 2:2.

Раднички је свим силама кренуо на победу и у 80. минуту Дринчић је одлично центрирао са десне стране, Никодијевић захватио лопту, коју је само на кратко зауставио голман Петровић, а на одбитак је натрчао Панков и са два метра убацио лопту у празниу мрежу за 3:2.

Ту није био крај узбуђењима на Чаиру. У 86. минуту Костић је убацио дубинску лопту у шеснаестерац Раднучког, Ндиаје се искрао домаћим штоперим и у паду послао лопту у мрежу, за коначних 3:3.

РАДНИЧКИ-НАПРЕДАК  3:3 (1:1)

Ниш, 25. августа-стадион Чаир. Главни судија: Драган Чоловић (Рашка). Стрелци: 0:1 Самјуел 30.-1:1 Станисављевић (из једанаестерца) 44.- 1:2 Вукановић 70.- 2:2 Хаскић (из једанаестерца) 76.- 3:2 Панков 80.- 3:3 Ндиаје 87. Жути картони: Нома (раднички), Вешковац, Петровић и Самјуел (Напредак). Црвени картон: Саша Стојановић (Раднички) у 83. минуту.

РАДНИЧКИ: Ристић, Панков, Станисављевић (од 64. Александар Јовановић), Аксентијевић, Црномарковић, Хаскић, Грбић (од 46. Стојановић), Дринчић, Нома, Станковић, Ранђеловић (од 55. Никодијевић).

НАПРЕДАК: Петровић, Костић, Вулић, Вукановић (од 77. Аливодић), Вешковац, Боранијашевић, Остојић, Петровић, Самјуел (од 84. Ивановић), Ндиаје, Зец (од 84. Рушевић).