Вести

РАДНИЧКИ – ВОЖДОВАЦ 1:0

vs vozdovacc

Поготком Јапанца Риоте Номе у 89. минуту фудбалери Радничког победили су Вождовац са 1:0, у првој утакмици четвртог кола Суперлиге Србије, дошли до деветог бода и избили на деобу прве позиције на табели са Црвеном звездом.

У првом делу игре Раднички је имао више прилика преко Станисављевића, Хаскића и Грбића, али је најбољу пропустио фудбалер гостију Луковић, након чијег шута је леви бек домаћих Станковић избацио лопту са гол линије.

Домаћин је и у наставку меча контролисао ритам. Покушавали су Дринчић и Станисављевић са дистанце, те Хаскић и Никодијевић ударцима главом, али све до самог финиша није успео да сломи отпор ривала, који је неколико пута претио преко расположеног Луковића.vs vozdovacc 2

Тренутак одлуке догодио се у 89. минуту, када је капитен Раднчког Нома искористио сјајну асистенцију Лазара Ранђеловића са леве стране и главом савладао Марка Кнежевића.

Ову утакмицу је поред победе Нишлија обележила и повреда голмана Радничког Ивана Булајића, којег је хитна помоћ одвезла са терена након што је остао без свести после дуела са фудбалером Вождовца Николом Срећковићем у шестом минуту. Булајићу је констатован потрес мозга, али срећом није било прелома и крварења, па је његово стање добро. Њега је на голу заменио млади Милорад Којић, који је добро одрадио посао.

Изабраници Ненада Лалатовића у наредном колу гостују суботичком Спартаку.

РАДНИЧКИ-ВОЖДОВАЦ 1:0 (0:0)

Ниш, 10. августа. Стадион Чаир. Гледалаца: 1.000. Судија: Зоран Широки (Смедерево). Стрелац: 1:0 Нома 89. Жути картони: Панков, Хаскић (Раднички), Михајлов, Срећковић, Луковић и Ковачевић (Вождовац).

РАДНИЧКИ: Булајић (од 10. Којић ), Тодоровски, Панков, Црномарковић , Станковић, Дринчић, Мићић (од 46. Ранђеловић), Нома, Станисављевић, Грбић (од 58. Никодијевић ), Хаскић .

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић , Ћирковић, Михајлов, Петровић, Ковачевић, Павловић , Милутиновић, Дуроњић, Луковић , Срећковић, Машовић (од 90. Јевтић ).