Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Раднички – Вождовац 1:0

Раднички је савладао Вождовац са 1:0 у осмом колу Линглонг Суперлиге Србије, па је нови тренер Радомир Коковић тријумфом дебитовао на клупи Нишлија.

Гол за другу победу Радничког у сезони постигао је Миљан Шкрбић у 42. минуту.

Радомир Коковић се ослонио на проверене снаге у стартној постави, а одмах на старту се могао видети његов тренерски печат у игри екипе. Раднички је био офанзиван и тражио је посед.

Домаћи су први пут запретили у трећем минуту. Арсић је силовито шутирао са 16 метара, али га је изблокирао Миловић и лопта је завршила у корнеру, за неколико центиметара поред стативе.

У осмом минуту је Станковић био у продору, упослио је Шкрбића, овај је тукао по земљи са 18 метара, а голман Прековић је био на месту.

Нишки тим је у наставку првог полувремена имао посед лопте, али није успевао да пробије чврст дефанзивни блок Вождовца. Покушавали су Арсић и Ковачевић ударцима из даљине, али су лопте одлазиле преко гола.

Одлучујући моменат на мечу десио се у 42. минуту. Никола Аксентијевић је на прави начин искористио слободан простор, који се указао по десној страни терена. Повукао је лопту са своје половине, упутио савршен и оштар центаршут, а на правом месту је био Шкрбић, који је одлично реаговао и трзајем главом послао лопту у мрежу са 12 метара.

Друго полувреме почело је веома лепом акцијом Радничког, којој је недостајала само завршница да би била изузетна. Станковић је упослио Шкрбића, а овај је одиграо дупли пас са Мићибућијем, којим је одбрана Вождовца изиграна. Шкрбић је из идеалне позиције шутирао право у голмана Прековића.

Након тога се Раднички мало повукао, чекао ривала и прилично сигурно контролисао ситуацију на терену. Вождовац је преузео посед, али није има решења у нападу. Први пут су Београђани запретили у 65. минуту, када је Миловић главом послао лопту поред гола, након корнера са десне стране. Домаћин је узвратио у 70. минуту. Извео је брзу контру, а ударац резервисте Тодороског укротио је Прековић.

У последњих десетак минута домаћи играчи су попустили и гости су имали три велике шансе. Вождовац их није искористио захваљујући голману Кахриману, који је у 83. минуту одбранио одличну шансу Стојчеву, потом покушај Машовића, а у трећем минуту судијске надокнаде времена је “скинуо” чист зицер Вујновићу. Нападач Вождовца је био у ситуацији један на један, а његов шут са десетак метара је бравурозном интервенцијом зауставио Кахриман и сачувао Радничком три бода.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Радомир Коковић, Раднички:

-Били смо под имеперативом да прекинемо серију без победе и успели смо у томе. Задовољан сам првим полувременом, али другим нисам. Екипа је показала да има мањак самопоуздања и на томе ћемо морати да радимо. Овде сам тек десетак дана и још увек није могуће да све идеје спроведем у дело. Нисам ни очекивао да сада све буде идеално током свих 90 минута. Важно је да смо уписали победу против одличне екипе и она ће нам дати подстрек за даље. Вождовцу желим све најбоље у наставку сезоне.

Предраг Роган, Вождовац:

-Репрезентативна пауза нам није пријала. Оставила је трага на игру наше екипе, јер су нам четири кључна фудбалера била у националним селекцијама, па су због умора пружили мање него што могу и што од њих очекујем. Честитам домаћину на заслуженој победи, али пред крај смо и ми имали заиста изузетне шансе и могли и да изједначимо. Идемо даље, у фудбалу се побеђује и губи, настављамо да радимо и верујем у наше много успешније резултате.

РАДНИЧКИ – ВОЖДОВАЦ 1:0 (1:0)

Ниш, 12. септембра. Стадион Чаир. Судија: Милош Милановић (Ћуприја). Стрелац: 1:0 Шкрбић 42. Жути картони: Стевановић (Раднички), Филип Станисављевић, Александар Станисављевић, Пуртић (Вождовац).

РАДНИЧКИ: Кахриман, Аксентијевић, Стевановић, Бјеличић, Станковић  (од 70. Тодороски), Ковачевић, Арсић (од 78. Илић), Мићибући, Дуроњић (од 64. Вукадиновић) Митровић, Шкрбић.

ВОЖДОВАЦ: Прековић, Ласицкас (од 66. А. Станисављевић), Мијаиловић, Миловић, Богдановић (од 80. Стојчев), Хајдин, Ф. Станисављевић (од 66. Пуртић), Ивезић, Пантовић (од 75. Машовић), Милосављевић, Вујновић.