dfltweb1.onamae.com – このドメインはお名前.comで取得されています。

このドメインは、お名前.comで取得されています。

ЧУКАРИЧКИ-РАДНИЧКИ 1:1

vs cukaa

Фудбалери Радничког одиграли су 1:1 са Чукаричким на гостовању, у склопу седмог кола Суперлиге Србије.

Домаћи тим је боље отворио меч на Бановом брду и у првих 20 минута константно је правио проблеме Нишлијама по левој страни, преко расположеног Бирманчевића, а и најбоља шанса у овом периоду стигла је управо после једне такве акције. Бирманчевић је у 13. минуту пробио одбрану Радничког по левом боку, заврнуо лопту у петерац за Тедића, чији је ударац сјајном интервенцијом зауставио голман Ристић.

Иницијатива се Чукаричком исплатила у 23. минуту. Миладин Стевановић је упутио центаршут са десне стране, а Стојановић је утрчао у празан простор између двојице штопера Радничког и ударцем главом савладао немоћног Ристића, за 1:0.

Изабраници Ненада Лалатовића су се по примљеном поготку ослободили пристиска и успели брзо да изједначе шест минута касније. Десни бек Тодоровски послао је оштар центаршут у шеснаестерац домаћих, гађао је Хаскића, а Миладин Стевановић је у неспретно захватио лопту у покушају да отклони опасност испред свог гола и послао је у своју мрежу, за 1:1.

Чукарички је до краја првог дела имао предност у поседу лопте, али је прилику за погодак пропустио нишки тим, а поново су протагонисти опасне акције били Тодоровски и Хаскић. Македонац је центрирао, Босанац је закаснио за делић секунде да лопту захвати главом, али је успео да засмета голману Стевановићу, па је она завршила замало поред гола.

У другом полувремену разиграо се Овусу, који је запретио у 51. минуту. Фудбалер из Гане је силовито шутирао са 17 метара, а Ристић је био добро постављен и спречио најгоре за Раднички.

Хаскић је два минута касније покушао главом и послао лопту преко гола, а најбоља шанса на утакмици виђена је у 64. минуту. Чукарички је тада извео муњевиту контру преко брзоногог Овусуа, који је дуго вукао лопту и у правом тренутку пронашао усамљеног Бирманчевића у казненом простору, а његов ударац је невероватном интервенцијом ногама зауставио сјајни Боривоје Ристић.

Раднички је дуго чекао своју прилику у овом делу игре и дочекао је у 78. минуту. Расположени Хаскић је после соло-продора упослио Станисављевића на 17 метара од гола, а овај је у свом стилу отворио стопало, гађао саме рашље и промашио за неколико центиметара.

Последњих десет минута протекло је у притисцима домаћег састава. Ђорђевић је у 84. минуту послао прави пројектил са 25 метара, али је Ристић још једном парадом крунисао своју феноменалну партију, док је покушај Мудринског у 91. минуту са 12 метара из окрета завршио поред гола.

ЧУКАРИЧКИ-РАДНИЧКИ 1:1 (1:1)

Београд, 1. септембра-стадион на Бановом брду. Гледалаца: 500. Стрелци: 1:0 Стојановић 23.- 1:1 М. Стевановић 29. аутогол. Судија: Срђан Јовановић. Жути картони: Богосавац, Стојановић, Доцић (Чукарички), Грбић, Ранђеловић, Нома, Станисаљвевић (Раднички).

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић (од 46. Белић), М. Стевановић, Копитовић, Пушкарић, Богосавац, Ђорђевић, Доцић, Овусу, Стојановић, Бирманчевић (од 74. Кајевић), Тедић (од 76. Мудрински).

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Црномарковић, Панков, Станковић, Нома, Дринчић, Хаскић, Грбић (од 70. Бондаренко), Мркић (од 60. Ранђеловић), Никодијевић (од 33. Станисављевић).