dfltweb1.onamae.com – このドメインはお名前.comで取得されています。

このドメインは、お名前.comで取得されています。

РАДНИЧКИ – ВОЈВОДИНА 1:0

vs vosa

Голом Тараса Бондаренка у 85. минуту фудбалери Радничког победили су Војводину, у дербију осмог кола Суперлиге Србије.

На стадиону Чаир виђена је права рововска борба, мало шанси, а у таквим околоностима боље су се снашле Нишлије и уписале веома важну победу којом су дошле до 17 освојених бодова и учврстиле се на другој позицији на табели.

Гости су у Ниш стигли са новим тренером Драгомиром Окуком и од првог минута показали да ће бити “тврд орах” за Раднички.

У уводних 20 минута није било прилика за гол, играло се углавном на средини терена, а први су на мечу запретили гости. Ђуричин је у 23. минуту прошао по десној страни и упослио Ђурића, који је био сам на 17 метара од гола из идеалне позиције шутрао изнад пречке.

Домаћин је најближи поготку био девет минута касније. Расположени Бондаренко је прихватио лопту на 25 метара од гола, упутио прави “пројектил” који је ишао под саму пречку, али је сигуран погодак сјајном интервенцијом спречио голман Војводине Емил Роцков.

Друго полувреме почело је у истом ритму као и прво, а онда је шеф стручног штаба Радничког Ненад Лалатовић увео у игру Стојановића, Ранђеловића и Митровића и на тај начин показао које су му намере на овој утакмиви и да свим силама жели да освоји сва три бода.

Стојановић се у 66. и 69. минуту нашао у изгледним позицијама, али је у првом случају изблокиран, док је у другом присебан био Роцков.

Раднички је у последњих 15 минута још више стезао обруч око гола Војводине, најопасније је претио после прекида које је изводио Никола Дринчић, а бедем који је поставио Драгомир Окука „срушен“ је у 85. минуту.

Дринчић је у свом стилу извео слободан ударац и послао „жабицу“ са 30 метара, Роцков је кратко одбио лопту, а најбржи и најприсебнији био је украјински интернационалац Тарас Бондаренко, који је погодио мрежу, за ерупцију славља на стадиону Чаир.

Раднички у наредном колу гостује Раднику из Сурдулице.

РАДНИЧКИ – ВОЈВОДИНА 1:0 (0:0)

Ниш, 14. септембра-срадион Чаир. Судија: Ненад Ђокић. Стрелац: 1:0 Бондаренко 85. Жути картони: Митровић, Хаскић (Раднички), Хухумис (Војводина).

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Црномарковић, Панков, Станковић, Дринчић, Бондаренко, Станисављевић (од 46. Стојановић), Бабић (од 58. Ранђеловић), Грбић (од 66. Митровић), Хаскић.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лазаревић, Саничанин, Ђурић, Арсић (од 77. Милојевић), Фофана (од 36. Бједов), Граовац, Хухумис (од 56. Мирков), Ђуричин, Стојковић, Езе.