01.02.2019

РАДНИЧКИ САВЛАДАО ПРВАКА СЛОВАЧКЕ

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког скинули су озбиљан „скалп“ у турском Белеку и показали да велике амбиције у 2019. години нису без утемељења.

Изабраници Ненада Лалатовића су у контролном мечу савладали Спартак из Трнаве резултатом 2:1. Нишки тим је одиграо одличан меч и погоцима Ђорђа Црномарковића у 77. и Риоте Номе у 85. минуту заслужено тријумфовао против првака Словачке и овосезонског учесника групне фазе Лиге Европе. Стрелац за Спартак био је Ахиру у 72. минуту.

Раднички је у сусрету који се играо на европском нивоу пружио зрелу партију и у свим елементима фудбала надиграо екипу која је јесенас освојила седам бодова у Лиги Европе и победила тимове као што су Фенербахче и Андерлехт.

Шеф стручног штаба Радничког Ненад Лалатовић је Спартаку супротставио следећи састав: Ристић, Тодоровски, Панков, Црномарковић, Ђорђевић, Бондаренко, Дринчић, Ранђеловић, Којашевић, Петар Петровић и Грбић . У другом полувремену су са клупе ушли Стојановић, Нома и Никодијевић.

Први тренер Нишлија био је веома задовољан након меча.

-Раднички је надиграо екипу која је играла групну фазу Логе Европе и тамо победила Фенербахче и Андерлехт. Доминирали смо током свих 90 минута, а они су, као и ми, играли у најјачем саставу. Радује приступ и однос  мојих играча. За нас је ова утакмица била као такмичарска. Тражио сам да ми покажу колико можемо и показали су да су са правом други у Суперлиги и да овај тим може да направи још пуно добрих ствари. Сматрам да нико нема право да потцењује Раднички и моје играче. Наши резултати нису случајност и ми то показујемо из утакмице у утакмицу. Ову победу поклањамо нашим навијачима, знам да прате сваки наш меч на припремама, ово је победа за њих и град Ниш. Показали смо да се у Нишу игра добар фудбал и да је Раднички на правом путу да у европским квалификацијама следеће године догура далеко.  Но, пре Евопе ми имамо један задатак, а то је освајање првог трофеја у историји клуба. Имамо одличну екипу и агилно руководство на челу са Ивицом Тончевом, тако да можемо бити оптимисти по том питању- рекао је Ненад Лалатовић.

Раднички је данас одиграо и меч против младог тима Краснодара и ремизирао без голова, а Лалатовић је на том сусрету указао шансу младим фудбалерима и онима са малом минутажом.

За Раднички су против руског тима наступали: Булајић, Ћирковић, Марко Петровић, Алекса Јовановић, Марко Живковић, Нома, Александар Костић, Петар Ристић, Петар Крстић, Александар Јовановић и Никодијевић. У другом полувремену ушао је голман Којић, а у 20. минуту повредио се Александар Костић, па су Нишлије играле са играчем мање до краја утакмице .

-Имали смо хендикеп да се Костић повреди, па смо играли са играчем мање јер нисам желео да умарам осталем играче пред меч са Транвом. Краснодар има најбоољи млади тим у Русији и задовољан са како смо играли против њих. У сваком случају, иза нас је одличан дан овде у Белеку, који нам је показао да смо на правом путу да 16. фебруар и меч са Чукаричким дочекамо у топ форми- истакао је Лалатовић.