ФК РАДНИЧКИ

10.02.2019

УСПЕШНА ГЕНЕРАЛНА ПРОБА, ЛАЛАТОВИЋ ЗАДОВОЉАН

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког победили су крушевачки Трајал са 3:0, у пријатељском мечу који је био генерална проба пред наставак сезоне у Суперлиги и Купу Србије.

Нишки тим је на стадиону Чаир у потпуности надиграо прволигаша из Крушевца и показао да се налази у одличној форми пред прву такмичарску утакмицу коју ће наредне суботе одиграти код куће против Чукаричког. Стрелци за погодака за домаћи тим били су Којашевић у 40, Грбић у 45. и Никодијевић у 87. минуту.

Шеф стручног штаба Радничког Ненад Лалатовић је у првом полувремену извео најјачу могућу поставу, а изостао је једино прехлађени Црномарковић, док је у другом полувремену указао шансу свим осталим играчима из протокола.

Раднички је од самог старта потиснуо Трајал на његову половину, а најбољу могућу шансу за гол имао је у 18. минуту. Дефанзивац гостију Лишчевић играо је руком у свом казненом простору након ударца Панкова, судија је показао на белу тачку, а пенал је лоше извео Хаскић и послао лопту високо преко гола.

Потом су Нома и Хаскић пропустили да реализују стопостотне шансе, а водећи погодак Раднички је постигао у 40. минуту. Након једног пресеченог паса на средини терена, Хаскић је добио лопту у празан простор, изашао један на један са голманом Стојановићем и несебично проиграо усамљеног Којашевића, који је лако погодио празну мрежу, за 1:0.

На 2:0 повисио је Грбић пет минута касније. Дринчић је извео слободан ударац у свом стилу, упутио је сјајан центаршут у шеснаестерац, на који је одлично реаговао Грбић и ударцем спољним делом стопала савладао Стојановића, за 2:0.

И резервисти Радничког су у наставку наставили тамо где су стали првотимци. Притискали су госте, правили шансе и постигли један гол. Агилни Петар Петровић је у 87. минуту извео корнер са десне стране, а најбољи у скоку био је Никодијевић и прецизним ударцем главом поставио коначних 3:0.

За Раднички су у првом полувремену играли следећи играчи: Ристић, Панков, Бондаренко, Ђорђевић, Тодоровски, Нома, Дринчић, Којашевић, Ранђеловић, Грбић и Хаскић.

У другом полувремену су играли: Којић, Станковић, Живковић, Петар Петровић, Алекса Јовановић, Александар Јовановић, Никодијевић, Костић, Марко Петровић, Ћирковић и Крстић.

Стратег Радничког Ненад Лалатовић задовољан је ситуацијом у којој његова екипа дочекује почетак пролећног дела сезоне.

-Одлична провера за нас. Дали смо три гола, могли смо још, али најважније је да се нико није повредио по овом тешком терену. Мени на оваквих утакмицама резултат није најважнији, много су ми битније неке друге ствари којима сам ја данас јако задовољан. Скоцкали смо екипу онако како смо хтели и много је важно што смо сачували окосницу тима од јесенас. Први тим је практично непромењен, упао је Којашевић уместо Станисављевића и то је оно на чему сам ја инсистирао. Имали две озбиљне понуде за играче из старте поставе, које су одбијене и то је по мени био први услов да на пролеће наставимо тамо где смо стали. Чека нас тежак старт пролећном дела сезоне и изузетно тежак распоред. Већ на старту нам долази Чукарички, који је по мени једна од најквалитетнијих екипа у Србији. Радио сам тамо годину и по дана, тренирао сам седморицу њихових играча и знам колико нас тежак меч очекује у суботу. Ја зато већ сада користим прилику да позовем Нишлије да дођу на ту утакмицу и да нам помогну, јер нам је победа неопходна како би на најбољи могући начин кренули ка остварењу зацртаних циљева- рекао је Лалатовић.

Раднички дочекује Чукарички наредне суботе.