ФК РАДНИЧКИ

06.03.2019

РАДНИЧКИ БОЉИ ОД ПАРТИЗАНА

ИЗВЕШТАЈ

Табела није случајност. Раднички је ове сезоне бољи тим од Партизана, а то је и доказао настадиону у Хумској савладавши црно-беле са 1:0 у дербију 25. кола Суперлиге Србије.

Нишки тим је у Београду одиграо тактички беспрекорну утакмицу, Ненад Лалатовић је надмудрио Зорана Мирковића, а херој Радничког поново је био сјајни Нермин Хаскић, који је у 41. минуту постигао свој 17. гол у првенству и убедљиво је најбољи стрелац лиге.

Управо је гол Хаскића био готово све што је вредно помена из првог дела игре. Раднички је високим пресингом направио доста проблема Партизану, који за 45 минута није успео озбиљније да запрети голману Боривоју Ристићу.

На старту дуела углавном је вођена борба на средини терена. Црно-бели су покушавали више да нападају. Ипак, гости су перфектно стајали на терену и лако су добијали дуеле у дефанзиви.

Како је меч одмицао играло се све боље, али и све грубље. Углавном су играчи и једне и друге екипе покушавали шутевима из даљине. Један такав ударац упутио је Немања Г. Милетић, но лопта је завршила поред десне стативе. Прилику је имао и Немања Николић када није био прецизан. Главом је послао лопту изнад пречке.

Нишлије су играле стрпљиво, чекале су своју прилику и дочекале је у 41. минуту, када се догодио одлучујући тренутак на мечу. Стефан Ђорђевић се одлично убацио по левој страни и упутио опасан центршут у казнени простор, Петар Грбић је пропустио лопту, млади штопер Партизана Павловић се спетљао и није успео да интервенише испред Хаскића, а овај је спремно дочекао поклон и рутински савладао Владимира Стојковића.

Партизан је у друго полуврему ушао много агресивније. У 52. минуту Рикардо је тукао силовито са ивице казненог простора, право у добро постављеног Ристића.

У 61. минуту црно-бели су били најближи изједначењу. Центрирао је Ђерлек, а Рикардо у паду захватио лопту главом и погодио стативу.

Изабраници Ненада Лалатовића су одолели том налету домаћина и од 65. минута су успоставили равнотежу на терену. Панков и Црномарковић су су у потпуности неутралисали Рикарда и Николића, а Дринчић и Бондаренко су уз помоћ резервисте Номе почели да добијају дуеле на средини терена и црно-бели до краја меча нису успели да озбиљније запрете.

На све начине је Партизан покушавао да избегне пораз. Послао је Мирковић на терен и јединог преосталог правог нападача Дејана Георгијевића уместо Армина Ђерлека, и тако домаћи кренули на све или ништа. Пробао је Рикардо поново у 79. минута, али није био прецизан. Његов ударац који је упутио из даљине завршио је високо изнад гола.

Како је меч одмицао тако су играчи Партизана били све нервознији. Последњу прилику је пропустио Алексаднар Шћекић чији ударац главом завршио поред стативе.

Раднички се у финишу успешно одбранио и наставио да пише историју, пошто је остварио осми везани тријумф у првенству. Клуб са Чаира се овом победом учврстио на другој позицији на табели јер сада има 11 бодова више од трећепласираног Партизана, а седам мање од лидера Црвене звезде.

ПАРТИЗАН-РАДНИЧКИ 0:1 (0:1)

Београд, 6. марта-стадион Партизана. Гледалаца: 6.500. Судија: Срђан Јовановић 7.5. Стрелац: 0:1 Хаскић 41. Жути картони: Пантић, Валијенте (Партизан), Ђорђевић, Хаскић, Бондаренко, Ристић (Раднички).

ПАРТИЗАН: Стојковић, Н.Р. Милетић, Валијенте, Павловић, Н.Г. Милетић, Шћекић, Косовић (од 89. Стевановић), Тошић (од 46. Пантић), Ђерлек (од. 72. Георгијевић), Николић, Рикардо.

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Панков, Црномарковић, Ђорђевић, Бондаренко, Дринчић, Којашевић (од 75. Нома), Грбић, Ранђеловић (од 86. Петровић), Хаскић (од 90. Никодијевић).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Опет сам претрпео много увреда, нисам реаговао. Опет ми вређају породицу, али ја сам ја. Све ћу да издржим због ових сјајних момака. Можете да ме мрзите, не волите, али знам ко сам и шта сам, то показујем из утакмице у утакмицу. Навикао сам на то. Било који тренер у Србији да прави овакве резултате као што их правим ја, правили би га од злата. Искрен сам и поштен момак. То њима смета. Можете да ме мрзите, да ме не волите, али знам ко сам и шта сам. Игра је била пожртвована, тактички смо се надмудривали. Победили смо, није то лако на њиховом стадиону, поготово добити Партизан који је играо добро против Црвене звезде. Били су пуни самопоуздања, али и ми смо. Ишли смо на три бода и то смо и остварили. Показали смо да ништа није случајно, свеједно нам је ко суди, могу и Колину да врате из пензије. Момци апсолутно заслужују место на којем јесмо. Морам да будем реалан. Испред Партизана смо у овом тренутку, али их ценим, имају свој квалитет. Звезда је у овом тренутку најбоља екипа у Србији, а после Звезде смо ми. Ту смо где јесмо захваљујући овим момцима, не мени. Влада породична атмосфера у клубу, а породица када се држи на окупу она је успешна.

Зоран Мирковић, Партизан:

-Плашили смо се ове утакмице. Једноставно, дошла је после дербија где се екипа исцрпела емотивно и физички. Чини ми се као да нисмо могли да убацимо у брзину више. Испоставило се да смо из једне шансе, једног шута примили гол. Имали смо неке своје шансе у другом полувремену и нисмо их искористили. Честитам Радничком на победи.

Срамота у Хумској: Лалатовића гађали и вређали

Тренер фудбалера Радничког Ненад Лалатовић брутално је вређан на стадиону у Хумској током утакмице против Партизана. Навијачи Партизана прво са западне трибине, а потом и остали, углавном су помињали породицу тренера Радничког. Увреде су почеле крајем првог полувремена, а Лалатовић је између осталог и гађан упаљачима, које је сам скупљао и потом их предао делегату. Увреде су се наставиле и на почетку другог полувремена.