ФК РАДНИЧКИ

13.03.2019

РАДНИЧКИ У ПОЛУФИНАЛУ КУПА СРБИЈЕ

ИЗВЕШТАЈ

Фудбалери Радничког пласирали су се у полуфинале Купа Србије, пошто су са 2:1 победили Војводину, а оба поготка за Нишлије постигао је сјајни Нермин Хаскић.

Екипа Ненада Лалатовића била је бољи ривал на овом мечу и заслужено је славила.  Раднички је повео голом Хаскића у 40. минуту из једанаестерца који је скривио Аранђел Стојковић фаулом над Лазаром Ранђеловићем.

Хаскић је на 2:0 повисио у  63. минуту, када је одлично регаовао на сјајан центаршут Ранђеловића и главом са два метра савладао голмана Емила Роцкова.

Коначан резултат постављен је у 93. минуту, а гол је главом после корнера дао  Огњен Ђуричин.

Пласман у полуфинале Купа Србије су поред Радничког изборили Црвена звезда, Партизан и Младост из Лучана.

РАДНИЧКИ – ВОЈВОДИНА 2:1 (1:0)

Ниш, 13. марта. Стадион Чаир. Судија: Петар Пипер (Чачак) . Стрелци: 1:0 Хаскић (из једанаестерца) 40.- 2:0 Хаскић 62.- 2:1 Ђуричин 90+3. Жути картони: Тодоровски (Раднички), Зломислић и Гојков (Војводина).

РАДНИЧКИ: Ристић, Тодоровски, Ђорђевић, Панков, Црномарковић, Бондаренко, Дринчић, Којашевић  (од 59. Нома), Грбић (од 67. Петровић), Ранђеловић (од 77. Никодијевић), Хаскић.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Стојковић, Веселиновић, Саничанин, Деветак, Зломислић, Милојевић , Гојков  (од 79. Срећковић), Ђуричин, Езе (од 65. Живковић), Коне (од 77. Гајић).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Ненад Лалатовић, Раднички:

-Честитам и једној и другој екипи на приказаној игри, а мом бившем саиграчу Кривокапићу и Војводини желим пуно успеха у наставку сезоне и да се изборе за плеј-оф. Сматрам да мој колега Кривокапић не сноси никакву кривицу за позицију на којој се Војводина тренутно налази. Што се тиче саме утакмице ми смо данас остварили свој циљ и ушли у полуфинале. Није било лако, екипа ми је прилично уморна, али мораће да издрже још у суботу против Земуна, па ћу им дати четири слободна дана. Сматрам да смо данас заслужено победили и ушли у полуфинале Купа. Нисам потпуно задовољан, јер је недопустиво да мој тим прима гол у 93. минуту и због тога сам нерасположен иако смо победили. Ја кад водим 5:0 не смем да примим гол у задњој секунди и то моји играчи морају да схвате. Не смеју да се опусте. Ја желим да они личе на мене и да увек тако изгледају на терену. Ја да играм против рођеног братам давио бих га 90 минута и желим да се и моји играчи тако понашају. Што се тиче полуфинала, не бих сада коментарисао евентуалног противника, јер су и Звезда и Партизан и Младост екипе за респект, које са правом имају амбиције да освоје ово такмичење као и ми.

Радован Кривокапић, Војводина:

-Кад играте против једне екипе која зуна шта хоће и која има систем и ради плански тешко је доћи до жељеног резултата.  Ми данас нисмо могли да им парирамо ни у једном фудбалском сегменту и ја бих желео да истакнем да је Раднички пример како треба да се ради у свим структурама клуба. Ја им желим да они издрже до краја и остваре своје циљеве. Ми смо покушали све што смо могли, али нам данас то није помогло. Идемо даље, окрећемо се Суперлиги и утакмици са Чукаричким коју морамо да добијемо ако желимо у плеј-оф.